bugün

Ebu Dâvud, Nikâh: 43, (2147) bölümünde geçen bir hadistir.

http://www.sorularlaislam...ve-kadinin-dovulmesi.html

durum böyleyken mübarek akp iktidarı döneminde hakimler karılarını döven erkeklere neden dövdüklerini soruyor, üstelik yetinmeyip bir de ceza veriyorlar.

oysa islam'a göre erkeğin dik başlılık eden karısını önce uyarması, sonra yataklarını ayırması, hala olmuyorsa dövmesi farzdır.

"farzdır" diyorum zira ilgili ayette "dövebilirsiniz" denmiyor, yukarıdaki şartlar sayıldıktan sonra "dövün" diye emrediliyor.

http://www.kuranmeali.org...urani_kerim_mealleri.aspx

durum böyleyken sucukçu muhasebecisi erkeklerin karılarını dövmesi aleyhinde beyanatlar veriyor. yahu belki şartlar tamam oldu da adam bir farzı ihmal edip, günaha girmemek için dövüyor? değil mi ya?
karısını dövmek erkeğin hakkı olduğu için doğaldır. ne sorucak kim sorucak karısı kocasının malıdır canı isterse döver bize ne.
muhafazakar aile yapısında şiddet belli bir gerekliliktir. bunların kafaları basmaz, kadınları şiddeti arzular hatta iletişim haline gelir bu durum.

kadını dövmezsen bunun eksikliğini çeker ve hataları yapmayı sürdürür. dövünce acı-haz arası bir duygu tadar ve tatmin olur.

ayrıca şiddet üzerinden bir algısı olduğu için fiziksel acı üzerinde daha etkili ve bir şeyleri anlatmak için daha gereklidir.

tabi bu muhafazakar algı için, normal bireylerde yargılayıcı diye bir şey yoktur. sorumluk gereği bir takım aksaklıklar oluyorsa boşanırsın.
okudukça hayretler içinde kalıyorum. he mk kadın suçlu erkek onu dövdüğü için. lan siz kimsiniz de dövebiliyorsunuz bi insanı hele ki kadını, anneyi.
okuyunca hayretler içinde kalanların ehl'i sünnet ve'l cemaat itikadında müslümanlar olup olmadıklarını merak ettiren hadistir.

eğer itikadınız ehl'i sünnet ve'l cemaat itikadı ise neden hayret ediyorsunuz ki?
ilk uyarılır sonra yatak ayrılır tekrar yaparsa çocuğa kızarcasına vurulur.

kadın erkeğe Allah'ın emanetidir. böyle bir ayette var.
doğrudur, sorulmaz, gerek de yoktur zaten. direk suratına tükürmek gerekir.
Dövmekten kasıt yumuşak yerlerine hafifçe vurmaktır. Kafa göz dalmak değil. O da ancak zina yapan kadın için layık görülmüştür. Öyle her dediğini yapmıyor diye kafana göre dövemezsin. Bu kadar bilgi kirliliği varken Biraz okuyun araştırın her denilene de hemen inanmayın..
sanki "emredilen laf dinlemeyen kadının çok pis dövülmesidir" demişiz gibi, kimisinin yine hadisle sabit olan "yumuşakça dövülmesi" kuralını hatırlatmasına vesile olan mevzudur.

böylelerine sinir oluyorum. hayır "çok kötü fena dövün diye emrediliyor" mu demişim ki "denilene inanmayın" diyorsun?

evet mümine hanımlar, dikbaşlılıkta dövülecek kadar ileri gider, şartları tamam ederseniz de allah'ın rahmetinden yararlanma imkanınız var. bakın allah size "yumuşakça dövülmek" gibi bir hak tanıyor.

islam'ın kadınlara böyle haklar tanıdığını duyan batılı kadınların hayretler içinde kaldığını avrupa ülkelerine giden hoca efendilerimiz defalarca anlattılar.

(bkz: avrupalı kadınlara parmak ısırtan islami rahmet)
(bkz: sıçarken uydurulan hadisler)
(bkz: tek kaynak kuran)
peki hocam, kadına kocasını niye dövdüğü sorulur mu?

(bkz: götten hadis uydurmak)
cahil torunu ve de "mezhebi geniş" bir şahsın inkar ettiği sahih hadistir.

ey yandaş, bilmez misin ki ebu davut'un hadis kitabı kütüb-ül sitte içindedir, yani o kitaptaki hadisler sahihtir. ha, hadisleri reddeden mezhepsizlerdensen o ayrı...

hadisi benim uydurduğumu iddia ediyorsan, senin o müfteri... neyse, anladın sen onu...
Sorulmaz tabii ki.
Kadın da kim? Evdeki eşekten sonra yemek yiyebilen bir canlı tipi sonuçta. Sadece akşamları yanına yanaşılan, keyfini aldıktan sonra tekme atılan birisi. Kul, köle. Hatta bazen de gönül eyleyen cariye. Saç kılı bile onu yakmaya yeten, tecavuz edildiğinde acık gezmeseymiş canım o da dedirten. Buna rağmen Belki de recm edilen, idamına hüküm verilen.
Neyse.

Sorarım size, Kadın kim ki?
Bu vahşilerin gözünde kadın kimden de öte, ne?
Sucukçu muhasebecisi tarafından ihlal edilen islami kuraldır.

Bakın bugün mümin erkeklere karılarını dövdüler diye kıyamet kadar sorgu sual ediliyor, mahkeme mahkeme süründürülüp, üstüne bir de evden uzaklaştırma ve hatta hapis cezaları alıyorlar.

Ayasofya'yı bin naz ettikten sonra, oyları düşünce anca açan sucukçu muhasebecisi bu konuda ne yapıyor? Hiç! Üstüne bir de istanbul sözleşmesini imzalıyor!

Böyle olmaz müminler! Şeriat istiyoruz! Ben (bkz: islami usullere uygun kadın dövme değneği/#31175262)mi hazırladım. Eşimi (bkz: islami usullere uygun kadın dövme değneği/#31175262)ten mahrum ettikçe, hem onun hem de kendimin ahiretini tehlikeye atmaya dayanamayacağım artık.
abi siz neyin kafasını yaşıyorsunuz ya neden yani neden bu başlıklar sabah sabah darlandım.
Eğer ki erkek diye adlandırdığınız o erkek, erkek olsa zaten böyle bir şeyi yapmaz.
evet şiddetin nedeni olmaz. bir şey sormaya gerek yok direkt alsınlar gözaltına.
Yav argadaş sanki bu hadisleri aktaran benim veya hadis uyduruyorum!

Şurada yaptığım gafil müminlere islam'ın inceliklerini öğretmek o kadar.. Fakat yine ben kötü oluyorum!

Kardeşim ne derdiniz varsa bu hadisleri yazan ve makbul kabul edenlerle çözün. Onlara laf etmeye cesaret edemeyip, bencileyin garibana vurmak oluyor mu?
Şahsımın göz göre göre çiğnediği islami kuraldır.

Şahsımın döneminde dikbaşlılık eden karısını dini yükümlülüğünü yerine getirmek için döven kaç erkeğin başı yandı, haberiniz var mı müminler?

Not: hadisleri reddedenler uzak dursun. Derdim hadisleri kabul edenlerle.
erkek adam karısını dövmez, dövüyorsa zaten bildiğimiz erkek değildir.