bugün

gönlümüzden geçendir, ne de güzeldir amma ve lakin uyku düzeni ayvayı yemiştir. ne uyku ne de düzen kalmıştır geriye.
Aslında en doğrusudur ama bi türlü yapamadığım şeydir. Nedense erken yattığımda içimi bir sıkıntı bir huzursuzluk kaplıyor.
Özellikle o amaç için çabalandığında asla gerçekleştirilemeyen eylem.
benim için bir ütopya.
Yatsam da evdeki herkes odasına çekilmeden uyuyamıyorum pek, içeride kahkaha konuşma vs varken, ya da sürekli gezinen giren inen çıkan birileri varsa. 4 kişiyiz de tolere edilmeyecek bir ses olmuyor neyse ki.
tanzim kuyruklarında ön sıralara geçmenizi sağlayacak eylem.
ama asla uyuyamamak..

çünkü özgür değil ömrümüz,

dertlerle sarılı önümüz..

çünkü bizler aslında körüz,

umutsuzlukla bütünüz..
Keşke mümkün olsa dediğim.
ancak uyuyakaldığım zamanlarda erken yatmış oluyorum. başka türlüsü zor. işin gücün bitse kafanda fadimenin düğünü bitmiyor.
Her sabah, bu akşam erken yatacağım diyorum.

Sonuç: aa saat ne ara 1 olmuş?

Uyku çoğu zaman vakit kaybı gibi geliyor. Ama gel gör ki, artık daha çabuk yoruluyorum. Kalbim, kafam kaldırmıyor olanları.

Uyusam geçecek de, uyuyamıyorum.
erken uykuya dalabilme garantisi olsa keşke.
planlarımın arasında
aşırı bi yoğunum önümüzdeki 3 gün dinlenmem lazım.
Tarzim degil.
erken kalkmamın tek sebebi işe gidiyor olmam. gerçekten hususi erken kalkan insanlara imreniyorum. bir insan neden sabahın köründe kalmak istesin ki...
erken kalkan yol alır.
Artık erken yatıyorum 10, 10.30 gibi. Sabah 5 de kalkıp duş aldıktan sonra alıyorum elime kitabı o sessizlikte çok güzel gidiyor okuması. Hele bir de karanlıkken okumaya başlayıp havanın aydınlanmasına şahit olmak eşsiz. Öneririm. iyi geceler.
Güzel bir eylemdir ancak bir çoğumuz buna nedensiz bir şekilde direnmekteyiz.
Sadece 3 ay sürmesini umduğum eylemdir kendisi. Zira sınava 3 ay kaldı. En iyisi uyuyim ben.
Genellikle kışın başarabildiğim şey. Yazları mümkün değil.
Sağlık Açısından faydalıdır. Ama uyan yok.
özlediğim bir şey. ama halledicem.
elektrik gitti diye trip atip 9 da yatmaktir.
Neden böyle bir şey yaptığımı an itibariyle merak etmekteyim.

Napıcam lan ben kaç saat?
Bügün erken yatıca-... O güneş mi ?
Okul hayatından sonra hiç yapamadığımdır.