bugün

Erken seçim kararı, siyasi partilere ilave Hazine yardımı yapılmasının da önünü açtı. Ocak ayında 274 milyon lira tutarında Hazine yardımı alan AK Parti, CHP, MHP ve HDP'ye 548 milyon lira daha ödenecek. Böylece 4 partiye bu yıl ödenen toplam Hazine yardımı, 822 milyon lira olacak. (kaynak NTV)

Daha bu güne kadar seçimlerde "Aaa negsel bayrak asmışlar, aaa şu bangır bangır kafa diken hotbus negsel seçim şarkısı çalıyor" diyip de o partiye oy vereni göremedim. Bu seneki seçimler için devletin siyasi partilere verdiği ödene 822.000.000 (kafanız karışsın diye yaptım) 822 milyon lira. Bu paramızdan 6 tane sıfırın atılmış hali, yanlış anlamayın .)
Bu paranın büyük çoğunluğu önce akp sonra chp, mhp ve arkasından hdp'ye gidiyor.

Şimdi; Neden hiç bir seçmen kazandırıcı yönü olmayan bu bayrak ve seçim otobüslerine bu kadar para harcanır onu düşünelim. Meclise giriş yapmış partiler bu yardımı alabilirler, ve bu bütçe doğrultusunda (kendileri de üzerine belki bi o kadar ceplerinden koyup) her tarafa bayrak asıp seçim otobüslerini gezdirirler. Bunu yaparlar ki; Yeni bir siyasi oluşum, yeni bir fikir yeni bir parti hiç bir şekilde varlığını duyuramasın, meydan bunlara kalsın. Aynı partiler bu büyük pastanın dilimlerini televizyon ve gazete reklamlarına da harcarlar. Harcarlar ki o medya kuruluşları kendileri hakkında haber yaparken "biraz daha" dikkatli olabilsinler. Siyasi partilerden ve siyasi partilerin birinci elden işlettiği kurum ve kuruluşlardan reklam alan hiç bir yayın organı gördüğü her şeyi haber yapamaz.

Gelelim işin diğer boyutuna. iktidara geldiklerinde savurganlıkları yok edip (kıçından) kaynak uydurarak fakir fukaraya (ki kendileri fakirleştirdiler) emekliye dula yetime para dağıtacaklarını vaad etmelerine. Bu konuda eğer samimi iseler bu 822 milyon liranın hiç bir şekilde seçmeni etkilemeyeceğini söyleyerek, "görüntü ve ses kiriliği olmasın devletin parası boşa gitmesin". biz bu parayı almıyoruz alın bunu mehmetçik vakfına, lösev'e, gazilere ve şehit yakınlarına bağışlayın diyerek reddetmezler?
Seçim barajından şikayet eden partiler neden herkesin eşit şartlarda duyurusunu yapmasına engel olan bu sisteme karşı çıkmazlar? Kasalarına girecek olan yüz milyonlarca liranın sıcaklığı ve meydanı başkasına bırakmama sevdasından öte bir şey değildir. Aslında barajdan da memnundurlar, ne kadar çok parti mecliste, o kadar çok paylaşılan para demektir.
Bakmayın siz onların avaz avaz "Milletimmmm, benim memurum benim yetimim benim işçim şehidimmm" diye ağlamalarına. Madem bu kadar memleket sevdalısısınız buyurun reddedin o yardımı!
vatandaşın sırtına bindirilecek olan maliyettir. kimse aksini iddia etmesin.
Vatandaşın zaten sırtına binmiş olan maliyettir, aksini iddia etmek için çok geçtir..