bugün

lakin ahlak* ve güzellik kadar ehemmiyetli de değildir. hatta senden zeki kadın başına bela olur *
Bakarım severim, genelde erkekler herkese bakar. Bakmak değil, ele avuca alıp görmek önemli.
Sı götürmez bir gerçektir.
biz erkekler zeki kadınlardan tırsarız. istemeyiz hayatımızın içinde. dışardan begeniriz sadece, "helal olsun, ne kadar zeki bir kadın" deriz. ama onu hayatımıza sokmak istemeyiz. neden, çünkü erkekler olarak, şişirilmiş egolarımız var.
Göz ardı edilmeemeeli olan gerçek. Doğru amk.
duygusal zeka önemli tabi. bir sürü saçlarının altında neden bu kadar azlar merak ediyorum.
benim gibi kendını begenmıs bırı olarak samımı soyluyorum ki , sevdıgım kadın benden zeki ve ıyı kalplı bırı olmalı. Kısaca cekıp cevırmelı beni. Bu yüzden dıs gorunus ıkıncı planda kalıyor . Zaten zeki kadın isterse güzel ve seksi gozukmeyi basarabılır bence.
Biraz haklı önermedir. Yani ben benimle birlikte yaşayacak kadının benden zeki olmasını isterim. Evet isterim bunu, fikir çatışması bu şekilde doğar.
Zeka, kadının şehvetidir bence.
Atacağım adımı bilir ama çok karışmazsa, tadına doyum olmaz.
belki de o yüzden şuan 3 yılı devirdik. çok zeki maşallah benim kadar olmasın. benden kat kat da bilgili maşallahı var. böyle söyleyince de götü kalkıyor ama ne diyim yani. doğruya doğru.
Dogru olan gercektir,meme herkesde var.
Bizim burada her gün içen ama özlü sözleri olan adam gibi adam alaattin dayının sözünü aklıma getirmiştir. Diyordu ki " allah kimseye cahil garı nasip etmesin"...
zeka önemli bir faktör seksilik kazandırdığı aşikar ama devamlılık için gerekli mi kesinlikle hayır zeki bir eşi kandıramazsın ki olayı hemen çakar hacı gel gelelim atalarımızın da dediği gibi (bkz: azı yarar çoğu zarar)
güzellikte önemli tabi ama, ben zekaya bakarım. zeki kızlar daha bir hoş oluyor.
illaki diğer yerlere baktıktan sonra sonlara doğru zekaya da bakılır ancak yükseğine değil...
dürüst ol canımı ye...
(bkz: ben erkeğim geyiği)
ilk bakışta güzellige bakarlar. kadınlar içinde bu böyledir. önce gözler etkilenmek ister. zamanla insan konuştuğunu anlayabilecek birini ister karşısında. güzellikte bir yere kadar.
Bazilari kendindeki acigi kapatmak amaciyla, bazilariysa hakli olarak.
Zekaya bakmak için belirli bir potansiyelde olmak şartı yok mu ya ?
Bence erkekler olarak biz 2'ye ayrılırız

1- kızın fiziğine dikkat edip o dakika aklında fantezi kurgulayan, zekaya önem vermeyip kızı evlenince koyun gibi güdeceğini sanan.

2- kız hakkında dış görünüşten önce zekaya dikkat edip kıza saygı duyan, onu kafasında bir makama atayıp kişiye karşı yapılacak hareketleri süzüp de ortaya vuracak kişilerdir.
NOT: şu zamana karşı hiç zeki ve narsist olmayan bir kız tanımadım.
erkekler kendilerinden zeki kadınlardan çekinirler. pek işleri olmaz yani. kompleks yaparlar bu hadiseyi. erkekçe bir ego bu.

erkekler kadında meme'ye bakar sadece, evet.
Ben hiçbir erkeğin, off kıza bak zeka fışkırıyor şunu bir siksem dediğini görmedim.

erkekler zekadan etkileniyor, ama en azından bakılacak bir güzellik olmayınca farketmiyor, doğal gerçek.
güzellik, zeka bunlar önemlidir evet ama daha önemlisi huydur arkadaşlar.
her ne kadar dış görünüş insanı cezbetse de oturup iki muhabbet edemediği kadınla bırak sevgili olmayı, arkadaş bile olmazlar ve asla iyi gözle bakmazlar. kafa boşsa nasıl iletişim kurulabilir ki zaten.
Peki neydi sorun?
Bakıp da görememek mi? Bakıp da transit geçmek mi? Ha neydi sorun?

Birbirimizi kandırmayalım, gelin samimiyetin dibine dibine vuralım a dostlar. Selametle.

T: çelişkilerle dolu gerçeklik.
güncel Önemli Başlıklar