bugün

büyük oranda doğal seçilim nedeniyledir. çünkü dikkat edin hayvanlar aleminde bile her erkek dişilerle çiftleşip soyunu devam ettirebilme şansına sahip olmaz. ancak kendi sürüsündeki en güçlü ve dayanıklı olan erkek dişilerle çiftleşip neslini devam ettirebilir. insanlar alemi de buna benzerdir.

insanlar aleminde de bir erkeğin güçlü, yapılı ve kaslı olması onu dişilerin gözünde koruyup kollayıcı güçlü erkek yapar, dişilerin bilinçaltında o erkek iyi bir çocuk kaynağı olarak görülür. tabi insanlar aleminde biz bu kriterlere zeka ve parayı da eklemeliyiz. bir erkeğin parası, gücü, zekası, uzun boyu ve kaslı bir vücudu varsa üstüne sağlıklı ve yakışıklıysa yeryüzünde tavlayamayacağı kız yoktur.

ha tabi şimdi bazı insanlar çıkıp ben sağlık için, kendim için, aynada baktığımda mutlu olmak için yapıyorum diyeceklerdir. tamam doğrudur ancak bu özelliklerin sonucu da yukarıdaki kapıya çıkar. kendini mutlu hissediyorsun çünkü dişilerin daha çok ilgisini çekiyorsun. sağlık için yapıyorsun çünkü diğer zayıf erkeklerin yanında şansın artıyor. kendin için yapıyorsun çünkü kendini diğer erkeklerden üstün görmek istiyorsun.

kimse kusura bakmasın erkeğin de kadının da bilinçaltı bellidir. kadınlarda fazla kilolu olmayan ama dolgun ve hatlı vücutlar; erkeklerde ise uzun boylu, geniş omuzlu, kaslı vücutlar her zaman karşı cinsin ilgisini çeker. kadının da erkeğin de kendisine bakıp spor yapmasındaki temel etkenler işte bunlardır. freud abimiz de bunu düşünür, bunu söyler.
Kendine olan saygısındandır. Kim güçlü olmayı ezik olmaya tercih etmez ki.
ilkel oldukları içindir.
Kendini öyle daha iyi görüp beğendiği için. Bu durum özgüveninizide artdırır. Ama bazı insanlar fazla kas yapıyorlar kötü duruyor diyor ya sınır oluyorum. Arkadaş o fazla kası bir biz yapamadık zaten. Çok basitti ya.

Edit: sadece kızlar için yapıyorsa kekodur. Kolu 30 cmi geçmiyecektir.
Spor yaparım,vücut yapiyorum suan da. Öyle istiyorum yapiyorum. Yoksa herkes kendisinin ne olduğunun, ne olamayacaginin farkında zaten. Spor yapınca kimse size bayilmayacak ama sağlıklı olmak için yapin, yaşam kaliteniz artsın. Kendiniz için yapin ama başkası için yaparsanız vücutlu ama aptal olursunuz.;)
Gerçekten bunu amaç edinmiş bir erkeğin hayatı düzene girmek zorundadır, sağlığı daha iyi olur, az enerjiyle çok iş yapar. Faydaları bunlar olmakla beraber kişinin özgüven kazanmak yada kızları etkilemek veyahut sert bir ortamda sözünün geçmesini sağlamak için yapma isteği doğa bilir.
yaşa göre değişir. Genç insanlar tamamen artistlik pesindedir. Whatsapp durumlarinda, Facebook profillerinde bunun reklamini yaparlar. Yetişkinlerin amaci da pek farkli değildir. Mesele karı kızdan ibarettir.
(bkz: kompleks)

not: burada şişme bebeklerden söz ediyorum. zinde ve formda kalmak için yapılan ayrı.
Sırf bizim aklımızı çelmek

O beğenmediği Türk kadınlarına kendini beğendirmek filan fişman .

Hoyor ofondom bon sporo soğlok oçon yopoyorom demeye kalmayın inanmıyoruz.