bugün

genellemeler, yanıbaşımızdaki mücevherleri farketmemizi engeller.
fıtrat, fıtrat.

hem kadınlarda fazla öz güven kezoluğu beraberinde getiriyor. yakışmıyor yani onlara. kadın dediğin öz güvenle öyle çok işi olmaz. en azından erkekler kadar olmaz.
Belki yavşak kişiler için öyledir ama Özgüvensiz çekingen bir erkek en özgüvensiz kızdan daha eziktir.
açıkçası hayatta bir baltaya sap olamamış,eğitimsiz boş beleş tipler daha özgüvenli.Kadını erkeği olmadığını düşünüyorum.
Kendi adınıza konulun aq gram özgüven sahibi bir erkek değilim.
yok be yaa, öyle bişey yok...
türklere has, "göster yavrum amcalara" sözü çok küçük yaşta oğlan çocuklarına bir dönem kullanabilecekleri öz güven aşılamıştır. ama hayat sadece bu öz güvenden ibaret değildir.
ayrıca "özgüven" değil "öz güven"
yanlis bilgidir. erkeklerin %60 ı geri zekali ve utangactir.

ölümüne platonik asik olabilir bir erkek ama kalkipta bunu kiza soyleyemez. tam bir yıkık cinsiz.
kadınların içten içe ezik olması sorunsalıdır. bakınız özellikle de türk kadınlarının kesinlikle kompleksli olduğunu düşünüyorum. erkeklerin özgüvenlerini tamamlayacak şeyler, pahalı telefon, lüks araba ve şok katlı evler iken, kadınlar istediği kadar dış güzellik abidesi olsun, özgüvensiz oldu mu tam oluyor. özellikle güzel kadınlar daha bir özgüvensiz oluyor, çirkin kadınlarda özgüven tavan. mesela erkek 1.70'in altında, ama kas yapmış, popo cebinde kalın cüzdan, lüks arabası ile ortamlarda geziyor. özgüveni uçuyor resmen. bunun sebebi nedir bilmiyorum ama bir kadınların sanki doğasında var mütevazı olmak genel anlamda böyleyiz çünkü. daha sade, sıradan ve egosuz.