bugün

türk aile yapısında erkeklerler için ayrılmış önemli görevlerdir.

bunlar:
-çöp dökmek
-perde takmak
-kavanoz açmak
-çivi çakmak

gibi örneklendirilebilir. bunlar erkeğin karizmasını çizebilecek basit görevlerdir. verilen kavanozu açamayan erkeğin dışlanışı trajik sonuçlar doğurur.

vesselam...
perde asmadir. cöpatmadir. ekmek almadir.
bilimum bütün böcek ve yaratıklara terlikle suikast düzenlemek.
perde asmak, prizleri tamir etmak, süpürgenin içini boşaltmak görevler arasındadır. Genellikle bu işler tek izin günü olan pazar günü yapılmak zorundadır.
sevgilisini mutlu etmektir efendim.
seks.

makina küçük napayım amk!
hayatındaki bayanlara destek olmalıdır, güçlü görünmelidir. zordur bu görev.
25'ine gelirsin. Durusmadan durusmaya kosarsin. Butun gun hava 1500 eve gidersin. Annen copu dok oglum, der. Ceyrek asirlik bitmeyen minik gorev devam eder.
alışveriş merkezinin tuvaletinin önünde sevgilisini beklemek, kavanoz kapağı açmak, perde asmak vs.
aslında hiç de minik olmayan görevlerdir. zira genellikle zamanlamaları berbattır.

maç izlerken çöpçü geliyor diye çöpleri çıkarmak, inanılmaz açken ekmek almak, gece kolunun üstüne yatmışken perde takmak gib.
düşündüm de yok. harbi, bizim evin erkeklerinin evde görevi yok. ulan fırını ben indiririm dolabın tepesinden, faturaları annem yatırır, gazı suyu ben yüklerim taa kömürlüğe inip. perdeleri annem yıkar ben asarım, lazımsa aşağıdan merdiveni ben getiririm. alışverişi bayanlar yapar yine. acaba babamla abim evde napıyor merak ediyorum gerçekten. ha söyliyim bol bol terör estiriyorlar sağolsunlar. *
(bkz: çimleri biçmek)
Filmlerde görüp amerika da yaygın olduğunu düşündüğüm bir görevdir. Bu yol ile manyak kız düşürülür.
Perde takmaktir.
çöpü çıkarmak.