bugün

araştırılması gereken ilginç eylem. metal müzik dinlemek ergenliktir nitekim.
aynen öle metal müzik bu dönemlerde çoğu kişi tarafından dinleniyo herkes te herkes dinliyo ben neden eksik kalıyım kafasıyla dinliyo.
gayet normal bir durumdur.... ergenken genelde rap dinlenir.. rap konserlerine gidenler ve metal konserlerine gidenleri karşılaştırın görürsünüz... "sadece" metal dinlemek ergenliktir, doğrudur. çünkü düyada dinlemeye değer bi çok müzik türü vardır..

belki metal dinlemeye ergenliklerinin etksiyle başlarlar ancak metalin felsefesini ilerleyen yaşlarında bile sevebilir ve dinlemeye devam edebilirler. müzikal çekicilikten bahsetmiyorum.. metal dinleyen bir ergen varsa anlından öperim onun. ben üniversite mezunuyum dinlediğim grupların yüzde doksanı metal müzik icra eden gruplardır..

farkettiniz mi bilmem ama metal müzikle karşı cins için yazılan şarkı sayısı çok azdır.. 2000lerde ortaya çıkan gruplardan bahsetmiyorum. 70ler 80lere bakın.. e şimdi ergenleri düşünün.. adamın zaten bi eli sikinde ya sevgilisi düşünüyor ya hoşlandığı kızı. bu adamın aslında ben metal dinlemesini anormal bulurum.

ha şunu eklemek istiyorum, ergenlik dediğin maksimum 6-7 yıl sürsün.. bu kadar zaman içinde iron maiden, manowar, metallica, slayer, megadeth, rainbow, iced eath gibi gruplar sindirilemez zaten.. sırf black albüm iyi bir metal dinleyicisini bir yıl tatmin eder.
En iyisini yapan insandır. Ne yapsın soytarılarımı dinlesin?
Rap ve metal müziği yapanlar ergen değilse dinleyenlerin hepsinin ergen olduğunu iddia etmek asıl ergenliktir.
Metali dinleme amacına göre değişir. Mesela metal dinleyip ortam yapıyım diyen adam ergenlikten sonra sıkılır bırakır fakat steve harris'in bass tonuna hasta olan bir adam ömür boyu metalci kalır.