bugün

"ergenekon operasyonunun türban operasyonunu kamufle etme gücü" şeklinde düşünülen başlık idi. suç bende. öyle başlık mı olur a.q.*

ergenekon operasyonu bugün gündemin ilk sıralarına doğru hızla yükseltilmeye çalışılan bir durum. ameller niyetlere göredir diye olaya bakınca amacın içerisinde mevcut durumdan nemalanan bir kesimin de bulunduğu bir partinin önce medya kurumlarının satışları ile kendisini bu yönde sağlama almasından sonra bu gücü de gayet verimli olarak kullandığı görülmekte.

ergenekon operasyonu; bu ülkede ulusalcılar ile milliyetçilerin ve hatta asker kökenlilerin kafadan destek vermeleri gereken bir operasyon. kimin eli kimin cebinde belirsiz bir ilişkiler yumağının bu ülkenin vatandaşlarını yabancı ülkelerdeki imajına verdiği zarardan tutun da, bu ülkenin kamusal değerlerinin bireysel menfaatlere peşkeşi bile bu operasyonun geç kalınmışlığı zaten göstermekte.

ama anlaşılamayan bir durum var.

meclis karışmış, her parti bir acayip kumar oynamakta. kimi muhalefet yapmaya çalışmakta kimi saf değiştirmenin karın ağrısını çekmekte. yaklaşan yerel seçimler de bunun temel nedeni.

vatandaş sadece ve sadece türban/başörtüsü durumuna kitlenmiş. kız analarından tutun da askeri kesime kadar, kamu kurumlarının idarecilerinden tutun da üniversitelere kadar millet topyekün olayın çözüm sürecini izlemekte.

ama medya dediğimiz somut güçlerin elindeki soyut silah namlusunu bu olaya değil ısrarla ergenekon operasyonuna çevirmiş tüm barutunu buraya ateşlemekte.

yahu ben mi salağım medya mı akıllı? kuzum bu millet ergenekona dair sadece verilecek cezanın ömür boyu müebbet mi olup olmadığıyla ilgileniyor. siz de günü gelince bu haberi verin geçin!

yoksa ben meclisi, temsilcilerimi merak ediyorum. şu ergenekon mudur nedir onu çek önümden de ben meclisteki türban operasyonunu izleyeyim.
aksak ve subjektif bir ritm. kamufle etmek, rengi (muhafazakar altyapı korunmak şartıyla: yeşil yahut kırmızı) ve ibresi (örneğin mezkûr numerik değer 3'e karşılık gelebilir) pek kestirilebilir, önerilebilir bir eylem olmasa gerek. yoksa ben elbet tıpkı vekilim gibi benim ödediğim vergilerle maaşları ödenen türk silahlı kuvvetleri vb kolluk kuvveti mensuplarını merak ediyorum. asıl türban mıdır nedir onu çek önümden de ben imf aromalı ekonomik operasyonları izleyeyim.

sadece kendinden olmayanları yakalatanların kollandığı bu coğrafyada bu renkli türkçe komedya hep oynanagelecektir.
sen 8 ay ergenekon deye kerameti kendinden menkul bir örgütü gözetim altında tut, hiçbir şey yapma; sonra bir türban açıklaması ardından kriz geliyor olayı... hopppp ertesi gün bütün işler boka sarınca 8 ay turşu kavanozunda bekletilen kornişonlar gibi çıkartıp sofraya sür. biz de yedik değil mi tayyip amca?

edit: şahsen ben bu turşuyu yemem. ama bu hıyar turşusunu yiyecek bir sürü insan var hem de yüzde bilmem kaç oranında!