bugün

haber portallarının bugünkü habelerinden biri.

dün, akşam haberlerinde de izledim. erdoğan abd'ye göya sert çıktı.
sınır ötesi operasyona sıcak bakmayan abd yetkililerine, siz ırak'a
girerken kimseden izin almadınız minvalinde lakırdılar etti.

gülsem mi, ağlasam mı, sevinsem mi, üzülsem mi şaırdım. ulan bu bush denen
onun ve bunun çocuğu ırak'a girerken en büyük şakşağı siz yapmadınız mı?
1 martta tezkereyi çıkartmak için yırtınmadınız mı? üsleri abd askerlerine
ben mi açtım? lojistik desteği ben mi sağladım? daha birkaç hafta öncesine
kadar tezkere geçseydi böyle olmazdı diye ben mi dedim?

zamanında sizi uyarmaya çalışanlara demediğinizi bırakmadınız. işin
rengi değişince de birden amerikan karşıtı oldunuz. 2-3 yıldır pkk ile mücadele
konsunda abd'den medet umdunuz, terör koordinatörlüğü gibi saçma-sapan işlerle
uğraştınız. şimdi de "pkk terör örgütüdür ama diyen zihniyeti kınıyorum" diyorsunuz.
bugün kınadığınız zihniyet ırak'a girdiğinden beri "ama" diyor. akıllar başa yeni geldi.

aslında erdoğan herşeyin farkında, farkında olmasına da artan şehitler ve kabaran
anti-amerikancılık nedeniyle kamu vicdanına su serpmek için bu açıklamaları yapıyor.
"yakında da kıbrıs türktür türk kalacak, rumlar ittir it kalacak" şeklinde bir demeç
verirse hiç şaşırmam.
her daim takiye yapan bir kadronun başında bulunan zatın tehtididir... hiçbir halt olmayacaktır...

aynı zat-ı muhterem ve ekibi, yunanistan uçağı, uçağımızı düşürdüğünde, fransa meclisi sözde ermeni soykırımını tanıdığında ve daha sayabileceğim pekçok olayda da benzer tepkiyi verdiler... maşallah airbus da alıyoruz, ihalelere fransız firmalar da giriyor...

türk halkı her şeyi 3 günde unutur...

durmak yok, yola devam...
amerikayı ne ile tehdit edebiliriz demek geliyor icimden*. borsamızın yüzde bilmem kacı amerikanın elinde isteseler 1hafta icinde icten yıkabilecekleri bir ülkeyiz* zamanında birseyler yanlıs yapılmıs diyoruz ama o yanlısı hala da yapıyoruz.*
güncel Önemli Başlıklar