bugün

şimdi aslında yaşadığım durumu bu başlık tam olarak ifade edebilir mi bilmiyorum. edit dediğimiz olaya da "düzeltme" diyerek sonradan oluşacak "+ sen edit gördün mü niyazi abi - hayır büdüt gördüm canım" tarzı yiğit özgür diyaloglarıyla esas konunun piç edilmemesini amaçladım.

olayımız şu: entry yazılır. artık ne yazdığımızın, dünyaya bir katkımızın olup olmamasının bir önemi yok. sonradan bir yazım yanlışı yahut bilgi yanlışı yaptığımız farkedilir ve düzeltilmek istenir. mesela "geliyordum" yerine "gleiyrdum" yazılmışsa bu düzeltilmek istenir. ve backspace kullanmadan, yön tuşlarıyla ilgili kelimenin üzerine gelinir. düzeltilmeye çalışılır lakin her denemede, her harf vuruşunda diğer harflerin bir eksildiği görülür. yani "gleiyrdum" kelimesindeki g ve l arasında e konulmak istenince "geeiyrdum" olur. l harfi kaybolur.

sonra pencere kapatılıp tekrar açılınca sorun düzelir. zaten bunları neden anlattım ben de bilmiyorum, sanki dünyayı daha iyi bir yer yaptım, sanki sözlük dediğimiz tüm yapılanmanın yıllardır yaşadığı büyük bir eksikliği düzelttim. neyse, aynı olayı yaşayanlar anlamıştır sanıyorum.
yanlış yazılan kelimeye harfi eklemeden önce "insert" tuşuna basıldığında ortadan kalkan durum. öğrenilene kadar can çok kez yanmıştır. tecrübeye sabittir.
kafasını klavyeden kaldırmadan dakikada 257.149 kere tuşlara basıp ve kafasını kaldırdığında anlamadığı dilde zırvalanmış kelimeler görüp de, çıldırmayan kişiye bademli magnum verilen durumdur.

hediyedir, ziyanı yoktur, en azından denenir.