bugün

bir de burdan izleyelim.

https://twitter.com/AteUr...status/832475930454994944

https://www.youtube.com/watch?v=wBBBALSdvtY buda bonus
sen çat diye hangi madde hangi konuya işaret ediyor diye sorarsan entelektüel ve cahil halk bittabi söyleyemez. kızın orada adı üzerinde başkanlık sistemi=tek adamlık rejimi demesi gerekirdi. yarrak gibi ağzına uzatılan mikrofondan ve roportaj gerginliğinden dolayı adam akıllı cevap verememiş olabilir.

sağdaki dayı ise 'bazı' kesimler için doğru konuşmuş olabilir. ama şu an kabine, bb ve cb onlar. neden illa başkanlık diye diretsinler ki !?
hayır diyen kişi hiçbir şey bilmeden hayır diyorsa ve entelektüel taklidi yapıyorsa hiçbir farkın olmadığı gerçektir.
InsanlarI bu şekilde sınıflara ayırmak yanlıs bir şey.

Şu bir gerçek ki bir çok insan evet verecegi halde içeriğini bilmiyor. Bunun iki nedeni var. Birincisi kanun maddeleri hem sevimli değil hem de çok kolay anlaşılan konulardan oluşmuyor . Bunu hukuk bilgisi olan biri olarak söylüyorum. Ikincisi de şu: mesela bir çok insanda şu vardır .babam söylüyorsa dogrudur ya da bir bildiği vardır. Babam yanlış söylemez vs. Bu itaat kültürü padişahın 600 seneden fazla yönetmesi ile Anadoluda yerleşti. Bu nedenle bazı insanlar okumaya gerek duymuyor. Hani okusa belki anlar belki anlamaz ama okumuyor.

Bir de yazılı metin ile anlatılan konuların pratikte nasıl olacağını anlayacak kadar hukuk pratiğine hakim olmak var.

Mesela adam diyor ki anayasa mahkemesi var ya işte nasıl denetim yok diyorsunuz Eyy hayirci.

Anayasa mahkemesine kimin zamanında atanan insanların kritik davalarda nasıl oy verdigi ve bunun neticesinde o oylmaların nasıl sonuclandigi ortada.

Bizzat cumhurbaşkanı tarafından atanan bir anayasa mahkemesinin yüce Divana 400 milletvekili ile gönderilse bile (ki bu da çok zor )CMB yi adil şekilde yargılanması mümkün mü. Hele ki bizim adalet sistemimizde.
e hemen söyliyim dostum- o maddelerden birisi, başkan uygun görürse meclisi feshedebilir maddesidir. o kız bilmiyo. tbmm milletin meclisidir ve milletin meclisini- yani milleti- feshetmeye çalışmak diktatörlük kurmak demektir.

o yüzden-tabii ki hayır- ve biz o kız gibi lavuk diiliz, hadi bi de beni çıkarsınlar televizyon´a, bak nası o bıyıklının eline veriyorum.

bıyıklı sıçıyo, neymiş özal´la evren çalışamamış demirel le özal çalışamamış- be beynini ziktigim, çalışmaktan kasıt ne?...özal´ın gönderdiği herşeyi imzalamadı demirel- e imzalamamak diye bi yetkisi var onun. o onu kontrol ediyo. zaten sistem öyle olsun diye kurulmuş.

bıyıklı "çalışamamaktan " özal´ın her istediğini gerçekleştiremediğini kastediyo. e bi adam her istediğini gerçekleştirebiliyosa, o adama diktatör denir zaten.

aldın mı üçün birini akgötçüm- hadi ziktir git simdi...hah hah hah...
Yalnız ilk konuşan abimiz baya güzel anlatmış olayı. işte fark budur.

https://mobile.twitter.co...status/832475930454994944
bu video ile kıyas yapmak kadar saçma birşey olamaz eveti destekler nitelikte saatlerce bir adam konuşup kılıçdaroğlu hayır diyor diye hayır diyorum diyen birisini kullanılakta video yapılır, hayır kullanacağım ancak böyle şeylere gülüp geçiyorum.
Entelektüel evetçi ile cahil hayırcı arasındaki farkla aynıdır.

Beybi!
Bu hayatta en cahil insan her seyi bildigini sanan gafillerdir.

Iste bu kendini entelektuel sanan hayircilar her seyi bildiklerini dusunduklerinden dolayı maddeleri bile okumamış vaziyetteler. En azindan %90 ı bu durumda. Sorsan padisahlik geliyi tek adamlik vay efendim ulkeyi bolcekler dışında tek laf edemez.

Evet diyenler ise zaten her seyden suphe ettikleri ve uzerlerinde bu aptal güruhun da baskasi oldugu icin maddeleri ezberlemis vaziyetteler. Kendimden biliyorum.

Zamaninda yazdık, evet verecek adam zaten araştırıp buluyor. Kronik hayircilar için buralarda nefesimi hiç bosa harcayamam. Bu salaklarla Dalga geçmek daha eglenceli.