türkiye cumhuriyetinin el atması gereken durumlardan biri.

engelli vatandaşlar, zor durumlarından ötürü cinsel ilişkiye giremiyor ve psikolojik sorunlar yaşayabiliyorlar.

bu yüzden engelli vatandaşlarımızı hadım etmek; onları bu sıkıntıdan kurtarmak, mecliste görüşülmesi karara bağlanması gereken bir olaydır.

nasıl hayvanseverler, sokaktaki kedileri sırf zarar görmesinler diye kısırlaştırıyorsa, biz de engelli kardeşlerimize bu şekilde yardımcı olmalıyız. onları, onlardan çok düşünmeliyiz.
Cok sacma bi dusunce.engelliyse hicbiseye hakki yok mu sen mi karar vericeksin ??
akıllara nazi almanyasını getiren iğrenç önerme.
teklifi getiren arkadaş engelli biri tarafından kötü tecavüze uğramış herhalde.
Faşist insan isteği. işte bunlar hep Hitler denen malın duymaya kazandırdıkları. Bir bitmediniz amk dedirtiyor.
Adolf hitler mantığı denir buna ama bir yandan da haksız bir öneri değil çünkü bazı kırsal kesimlerde ufak tefek engelleri olan özellikle zihinsel konuda çocukları kendileri gibi engelliler ile evlendiriyorlar ee buda sonuç olarak sağlıksız bireylerın doğmasına yol açıyor.
türk erkeklerinin neredeyse tamamının hadım olmasını istemektir. Çünkü tamamı zihinsel engelli.
Keşke babanı hadım etselerdi delikanlı diyerek küfrettiğim konu.
Tabi hadım edilirse psikolojisi çok yerinde olur. Hey allahım seninkini kesseler psikolojin mi düzelcek. Bu tıp literatürlerine geçmeli hadım psikolojiyi düzeltiyormuş ilginç.
sakat düşünce. işte kızdığım nokta tam olarak bu. illa ki istiyorsan troll olabilirsin(tasvip etmesemde) ama bu toplumun vicdanına ters düşen şeyleri yapabileceğin anlamına gelmez.

gerçek hayatında sevgisiz ve ilgisiz büyüyen sorunlu insanların başvurduğu bir yoldur troll mesleği. ilgisiz bireyler kötüde olsa ilgi çekmek için ahlak ve etik dışı şeyler yaparlar. gerçekten böyle düşündüklerinden değil aslında, amaç sadece ilgi çekmek. psikolojik bir rahatsızlıktan öte değildir bu.

lakin işin bir de şu yanı var. herkes kızıp geçmeyebilir.. bugün engellilere laf edersin, yarın bir anneye, öte ki gün atatürke, peygambere. işin bahsettiğim diğer yanı şu ki;

bir gün birisi seni burada yazdıklarından dolayı dava edebilir. benim 3 kişiyi dava ettiğim, nicelerini özürleri sonrası affettiğim gibi. akıllı ol. kimseyi incitmeden bir çok şekilde troll olabilirsin, ironide yapabilirsin. ama bu yol yanlış. uyarayım. şanslısın ki kanunlara aykırı bir konuşma yok söylediklerinde.
(bkz: hitler mantığı)
trollük yapacağım diye şerefsizlik yapmak.
hadım edilenlerin seks veya cinsel hiçbir dürtülerinin olmadıgını sanan insanlıktan ve antipatiden yoksun acımasız bir gerizekalı önermesi.
evet mecliste konuşulması gereken bir konudur. Mesela kaza geçirip engelli kalanlardan başlansın, kaza genetiktir doğacak çocuklar da yaşamasın aynı şeyleri.
kısırlaştırılınca eşeysel hormonların, dürtülerin de yok olacağını zanneden şahsın konu hakkında tam bilgisi olmamasına rağmen bir de öneri vermesidir.
sizi sizden çok düşünüyoruz falan işkembeden sallama rezil!! sen çeşitli sorunlara bu vasat aklınla çözüm bulduğunu zannediyorsun eksik olma da bi zahmet senin ve senin gibi nicesinin düşüncelerini imha etme, kısırlaştırma yolunda bir seyler düşün mesaini bu şekilde yap!
evet amına koyim hormonların elinden gidince yolda sarmaş dolaş gezen evinde sarılıp sevişen insanları düşünmek söz konusu bile olamaz. yada hiç hissedemediğin bir şeyin hayalini kurup içinden keşkeler geçirmezsin varya ben sizin ruhunuzu sikeyim robot olmuş zihniyetinizi de. bu hayat sizin olsun keşke ölsem.
Tanim: insanlik degildir.
Bir yazar Başlık açip eglenir . Ama engelli doganlarin yaninda sonradan engelli olanlar da vardir. Bu hafta hastaneye bir vaka geldi. Genc cocuk. Evinde tek yaptigi elektrik dugmesine dokunmak olmuş. Dogalgaz kacagindan gümlemis ev. Kazadan on saniye once ne yapiyordu? aklinda ne planlar vardi. Birazdan olacaklardan habersizdi.Belki sozluk yazariydi, belki bi kizla ilgili hayalleri vardi. Simdi yuzde doksansekiz yanik vakasi. Yani demek istedigim , her an ölebilir veya yaralanip sakat kalabilir insan.
nefes alip vermek yasamak degildir. Yasamak o nefeslerin degerini bilmektir. insanlari sevmektir, onlara kulak vermektir, inanmaktir.
Allah herkesi ,bu yazar da dahil, kazalardan, hastaliklardan, engelli olmaktan korusun.
Amac sadece trollukte olsa bu sekilde olmamali, bir insan bu derece küçülmemeli.
Şimdi acaba hangimiz engelli.