bugün

karşınızdaki kişinin egosunu tatmin etmekle işe başlayıp, sözü dolandırıp istediğini enjekte eden mesleklerdir.
(bkz: emlakçılık)
(bkz: mütahitlik)
(bkz: politikacılık)
(bkz: avukatlık)
(bkz: en çok yalan söyleyen meslek grupları)
satış elemanı.
bankacılar insanın gözünün içine baka baka yalan söylüyor.
magazin muhabirliği.
lojistikçiler (nakliyeciler) kadar yalan söyleyen bir başka meslek yoktur. nakliyeciler yalanın peygamberidirler.
(bkz: başbakanlık)
mali müşavirler.
Kessinlikle emlakçılıktır. Ulan bi insan dakikada 367 yalan nasıl söyleyebilir ya ?
tabiki avukatlık.
(bkz: satis elemani)

ay ustunuze tam oturdu cok guzel gorunuyo bu kiyafetle cok can yakarsiniz. ( YAKAMADi)
Gümrükleme, gümrük, gümrükçüler, gümrük müşavirleri, gümrük müşavir yardımcıları...
satış pazarlamacılar
reklamcılar
müşteri temsilcileri
avukatlar
politikacılar.
psikoloji okuyan bebelerin ben doktor olacağım demesi beni çileden çıkarıyor baba!
pezevenklik.
çok net garsonluk. - usta nerde bizim sipariş + geliyor. fix laf haberi yok gelip gelmediğinden ama geliyor diyecek fizanda da olsa o sipariş.
idari işler. yada bizim tabirimizle idare et işler.
Pazarcılar.
(bkz: Paris hilton da buradan giyiniyor)
kesinlikle emlakçılar çok yalan söyler.2 haftadır ev bakıyorum dürüst adama rastlamadım.dört dörtlük ev hiç masraf yok diye götürüyolar yıkıntı harabeye.ayıptır ayıp.
Kesinlikle pazarlama sektörüdür efendim. inanılmaz yüksek derecede yalan söyleme potansiyeli gerektiren işlerin başında gelir. Yoksa, cok kötü malı cok iyi diye nasıl satarlar ki.
Kesinlikle avukattir.
Bkz: Breaking Bad- Better Call Saul ehe.
galericiler yani araba satanlar
her sektörden satışçılar
nakliyeciler
marangoz, boyacı,tesisatçı bilimum ustalar
Saticilar, avukatlar ve devlette yer sahibi olanlar.
su tesisatçıları.