bugün

insana ben nerdeyim , hayatın hangi köşesindeyim şuan diye sordurtan ve 3 sene sonraki senaryoda kendini bulduğun yernden bazen hiçde memnun olamama durumudur. Bazen yedirememektir yaptığın hataların , zaman kaybının ilerde ne kadar büyük hesapları karıştırdığını farkettiğinde . 4 sene evlilik konuştuğun kızdan evlenemeyecek olmaktan dolayı ayrılan ve 1. üniversiteni 3. senenden sonra bırakıp yeni birine başladığında hayat oyununun kurallarına göre bildiğin level farkı yediğini bizzat görmek . Hissetmek gerçekliği tüm damarlarında. En yakın arkadaşlarına imrnirken ve onların kurallara göre tamda diledikleri gibi gittiğini gördüğünde sevinçten dilin damağın kurusada hep omuzlarındaki gerçekliğin ağırlığını hissetmek. ve kulağına yavaşça fısıldayan gerçeklik sana hep aynı hatanı anlatması. O sen din ama bak şuan nerdesin. Neden yaptın bu hatayı, nasıl izin verdin bunun olmasına. Kendi hayatınla nasıl bir oyun oynadın. nasıl bukadar aptal ve kör olabilirsin. smokininle çeyrek altın takıp fotoğraf çektirirken 27 yaşında bir mühendislik öğrencisi olmayı kabul edebilecekmisin. Hani söz vermiştiniz birbirinize . O büyük hatanın ufkunda mahfolan hayatınızın pençesinin yara izi suratındayken nasıl gülebileceksin deklanşör çalıştığında. bu suç senin kardeşinin evlilik planı kurması mı ? onun o mutlu gününe nasıl gölge düşürebilirsin sırtından çıkan kara kanatlar ile. Sen yanlız bir kuzgun , kadının yanlız bir kuzgun iki ayrı gökte. tekrar mutluluğu bulabileceğine gerçekten inanıyormusun ? sefil hayatına sonversen bile bu mutlu günlerinde hayat planları yapan sevinç dolu gözlerine bakarken onları ağlatacaksın buna bile yaramazsın lan sen. en azından kalp atışlarını hissettiğin için mutlu olduğun, olduğu beyaz kanatlı meleğin kan ağlaycak göz bebeklerinde. Boynunu bükmen gerekiyor bazen hayat cellatının kanlı tırpanının önünde ve nerden yakalaya bildiysen hayat urganının yarın olmaycakmış gibi parmaklarının arasına kan otura otura çekeceksin. Bari cumhuriyet altını tak amk pintisi. Gelecek senaryonda bari cimrileşme. Özür dilerim kadınım. Mutluluklar benim canım kardeşim ve mutlu olmayı hak eden diğer 2 kardeşimde dahil. hepinizi çok seviyorum . Yaşamayı hak etmeye çalışacağım söz veriyorum ve birdaha asla hayal kurmayacağım. ölürken bile korkak bir fare gibi titremeyecek ve güzel günlere dalan gözlerimle güleceğim cellatın tırpanına.
zor bir durum hele arkadaşın sana nasıl mutlu olduğunu anlattığında için acıdığı halde o mutlu olduğu için kendini mutlu olmak zorunda hissettiysen ve tabi o hayatının geri kalanını paylaşacağı birini bulmuşken sen yakınından bile geçemediysen.
olmayacağı halde "ne olur ne olmaz belki evlenirim şu çocukla " diyip gereksiz hayaller kuran kızlardır.