bugün

kendinizde sorun aranması gereken bir durumdur.
*yakınınızda kazık atan insanların ne işi var?
bu soru sorulmalı.
güven duygusunu alt üst eden durum. intikam alma hırsınızı bastırabilirseniz ne mutlu.
(bkz: taş uzaktan gelmez)
hayata karşı güvensizliğin perçinlenmesi. yıkılmak.
genelde yaşanan bir durumdur .insan sonrasında hayıflanıp nasıl güvendim lan ben buna?ah salak kafam ben adam olmam vs vs gibi söylemlerle kendini tüketir.
sen onun dostu olmuşsundur ama o senin dostun olamamıştır. işte bunun kanıtı.
dost kazığı diye buna denir!
ilk yediğiniz kazığı affedersiniz, arkadaşınızı çok sevmenize aranızın bozulmaması hatrına sineye çekersiniz. ama bu alışkanlığa dönüşünce, enayi hesabına konulmanız kanınıza dokunur, arkadaş , dost dinlemez koparırsınız bağlarınızı.
Polyanna derki olsun el kazığından iyidir....
"gün gelir devran döner keser döner sap döner." denilesi bir durumdur.
riddick'de bi sahne vardı. vin diesel reis efffsane bi çıkarımda bulunmuştu kazığı yiyeceğini anladığında. medeniyet bizi evcilleştirdi, tehlikenin gerçek olduğunu unuttuk. rahata alıştık ağzımıza sıçılacak falan gibilerinden bi şeyler söylüyordu tam hatırlamıyorum şimdi başlangıç sahnesi falan olabilir ikinci filmin.

ye iç sıç gül eğlen. güzel şeyler tabi. ama bi anda insan öyle bi boş bulunuyo ki, hiç beklemediğin yerden yiyosun darbeyi. acı tabi yakınından bi kötülük görmek. bi de kazık atıp özür dileyeni var. geçen hafta sevgilimden ayrılmaya karar verdiğimden midir nedir bi ayrılık hali hasıl oldu bende. bi hafta içinde 4 arkadaşla yollarımızı ayırdık. galiba yaşlanıyorum amk. iyice ihtiyarladığımda etrafımda kimse kalmayacak. kazık yememek için güvenmemek lazım. beklenti duymamak lazım. vahşi duyguları biraz biraz canlı tutmak lazım aga. yoksa canı sıkılıyor insanın. gerek yok.