bugün

muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
Bir gün ressamlar Türk’ün simasını kaybederlerse yıldırımı alsınlar, yapıversinler.
görsel
tüm sözleridir.
"Her şey unutulur, fakat biz her şeyi gençliğe bırakacağız. O gençlik ki hiçbir şeyi unutmayacaktır, geleceğin ümidi ışık saçan çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir."

Unutmayacağız Ata'm.
görsel
Gökten indiği sanılan... diye başlıyor, sevdiğimden değil de hatırlatayım dedim.
bağımsızlık benim karakterimdir.
eğer ülkeni kurtaracak bir lider beklemekteysen ben size hiç bir şey öğretmemişim demek tir .

kemalistler aloo .

otobüsmü bekliyorsunuz tren mi .

söyleyim buradan toplu taşıma araçları geçmez . şöyle az ötede bekleşin bakalım . hade .

belli ki atatürk de size bir şey öğretmemiş .
Benden sonra bir dünya lideri daha gelecektir.
hırsızdan, uğursuzdan

bir de donsuz dinciden uzak durun.
Ben hiçbir dogma, hiçbir kalıplaşmış kural bırakmıyorum benim manevi mirasım bilim ve akıldır.
Yüksel Türk! Senin için yükselmenin hududu yoktur!
Zafer, "Zafer benimdir" diyebilenindir. Başarı ise, "Başaracağım" diye başlayarak sonunda "Başardım" diyebilenindir.
"YA iSTIKLAL YA ÖLÜM".
Yolunda yürüyen bir yolcunun, ufku görmesi kafi değildir. Muhakkak ufkun ötesini de görmesi lazımdır.
Unutmayın ki,

O gün geldiğin de her bir taraf diğerini dinsizlikle suçlamaktan geri kalmayacaktır..

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK.

17 Aralık 1927 Ankara.
istanbul düşman işgalinden kurtulduktan sonra ilk defa gittiği istanbul'da kendisini karşılayan yüz binlerce insan için yanındaki h.s.tanrıöver'e demiştir paşa:
"Kalabalıklara aldanma, bugün seni alkışlayan insan kitleleri yarın seni linç etmek isteyeceklerdir."
Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.
"eğer bir gün sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin." bu en sevdiklerimden biri onun dışında katılmadığım sözü yoktur. Dünyada bu kadar asaletli, bilgili başka bir lider yok.
''Büyük olmak için kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, ülke için gerçek amaç ne ise onu görecek ve o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır, herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Fakat sen buna karşı direneceksin, önüne sonsuz engeller de yığacaklardır; kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu engelleri aşacaksın. Bundan sonra da sana büyük derlerse, bunu söyleyenlere güleceksin.''

''Bu memleket, dünyanın beklemediği, asla ümid etmediği bir müstesna mevcudiyetin yüksek tecellisine, yüksek sahne oldu. Bu sahne 7 bin senelik, -en aşağı-, bir Türk beşiğidir. Beşik tabiatın rüzgarları ile sallandı; beşiğin içindeki çocuk tabiatın yağmurları ile yıkandı. O çocuk tabiatın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırgalarından evvela korkar gibi oldu; sonra onlara alıştı; onları tabiatın babası tanıdı, onların oğlu oldu; Bir gün o tabiat çocuğu tabiat oldu; şimşek, yıldırım, güneş oldu; Türk oldu. Türk budur. Yıldırımdır, kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir.''

"Hiçbir zafer amaç değildir. Zafer, ancak kendisinden daha büyük bir amacı elde etmek için belli başlı bir vasıtadır."
güncel Önemli Başlıklar