bugün

Bulaşıkları siz yıkayın gerisini ben hallederim.
Ütü. Belki on yere yazmışımdır. Ütü ütü ütü. Buhran geçirtiyor, Sinirden kulağıma yapıştırasım geliyor o kadar boğucu.
toz almak der ve hüzne boğulurum.
makinedeki temiz bulaşıkları yerleştirmek.
Toz almak en sıkıcı ve zorudur islerin kücük kız kardesiniz varsa sanslısınız fakat en kücük sizseniz temizlik yapmak istemez canınız.
Perde asmaktır, üstüne tanımam.
Ütüdür.
benim için bütün ev işleri '' en '' kategorisine girer.

Yemek yapmayı severim ama, sevgimi gösterme biçimi olarak o da. Her gün yapsam kafayı yerim herhalde.
Evi süpürmektir o elektrikli süpürgenin sesi... Anlayamazsınız.
Ütü, ütü birde ütü.
perde asmak, ütü yapmak ve de bulaşık makinesi bozukken çatal kaşık gibi küçük mutfak gereçlerini elde yıkamak. bunların hepsinin amk ben. illet şeylerdir.
Ütü ve çamaşır asmaktır.
temizlik.
ütü ve çamaşır asmak...
elektrikli süpürgenin sesi çocukluğumdan beri beni deli eder..süpürmektir kesinlikle
ütüdür ütü.
Süpürge yapmak. Gerisini severek yaparim efenim.
Bulaşık yıkamak; hele bir de yağlı şeyler varsa .
Ütüye kurban oldurandır.
(bkz: ıslak perde)
Süpürmek. Ama kedileriniz varsa mecbursunuz. Gulu seven dikenine katlanır.
perde takmak en kötüsüde yanlış olunca hepsinin sökülmesi.
1. Sı kesinlikle ama kesinlikle çöp atmaktır. Hayatta ellemem başkası atar.
2. De Allah bana bu boyu perde asayım diye vermiş resmen. Başka da bi ev işi yapmıyorum ki şikayet edeyim.
bana göre süpürge yapmak da Kılıçdaroğlu'na göre çatı adayı bulmak oldu galiba. sahi içimizde değişik bir nickle bulunuyor ise kendisine sormuş olayım. Çok mu uğraştın la bunun için zottirik ?
hepsi birbirinden berbat. bir kere toz alıyorsun iki dakka sonra aynı yere gene toz birikmiş verem ediyor insanı. cam silme işi de öyle. 40 derece sıcakta ütü yapmaktan bahsetmiyorum bile. ayrıca koca evi önce süpür sonra sil çok iş yaa. teknoloji o kadar gelişti bir bu temizliğe çare bulamadılar.*
kuşkusuz bütün ev işleri sıkıcı ve nefret edilesi.