bugün

cam silmek.. mesela sabah silersin akşamına kesin yağmur yağar.. ee hadi sil baştan..
ütü yapmak. küçükken anlamazdım nesi zor bunun diye. ama iş başa düşünce anladım ki en sinir bozucu ev işidir. hele yazın bu nefret katlanır, zaten yapış yapış havada sizi hayattan soğutur.
şüphesiz ütüdür. Haa toz almak da var. Evi süpürmek. Yemek yapmak. Sahi sevilen ev işi var mı?
kısa ve net : hepsi!
bayram temizliği. komple nefret sebebi.
duvarları yıkamak.
toz almak, masayı toplamak ne kadar gereksiz bir eylemdir anlatamam
ev işinin kendisidir.
tartışmasız ütüdür.

yalnız yaşayan bir erkek için evlenme sebebidir.

abartmıyorum sırf bu ütü derdinden kurtulmak için, ilk önüme gelenle evlenebilirim.
tabii ki ütü.
ımmmm tabiki (bkz: ütü)

(bkz: en itici reklamlar)
(bkz: çamaşır asmak)
pencereleri temizlersin ama ertesi gün yeniden kirlenir.
süpürge yapmak tabii ki de. adamın belini o biçim yapıyor.
evde köpek varsa en kötüsü bok temizlemek oluyor. günlük 8 posta köpek boku topluyoruz evden .
yatak toplamak. ***
boya badana yaparken etrafa boya damlamasın diye gazete, naylon muşamba falan yayılmasına rağmen kansız boyanın sürekli olarak kör noktalara düşmesi, orada krallığını ilan ederek inatçı leke haline gelmesi ve bu bela ile karşı karşıya kalma durumu. ovalarsın ovalarsın çıkmaz. köşe bucak tiner ararsın sonra. ayak işi kategorisine girer.
ayda ortalama 1200 lira hizmetçiye veremeyen dar gelirlilerin yapmakta zorlandıkları, sevmedikleri işlerdir.
bulaşık yıkamak açık ara öndedir.

edit: imla
ütüüüüüü..
perde asmaktan daha iğrenç bir iş varsa o da güneşliğin yerine perdeyi, perdenin yerine güneşliği astıktan sonra farketmektir.
bulaşık. hele ki yağlı yemek yenmişse.
(bkz: hala ütü)
toz almak.
(bkz: badana)