bugün

Şarkı duyulduğundan itibaren ana avrat düz gidilen şarkıcının şarkılarıdır.
(bkz: Ayşe Hatun - Çeksene elini)
ajdarın bütün şarkılarıdır.örn:çikita muz
atilla taş - yamyam style.
ajdar-şahdamar.
(bkz: model)

ama komple.
doğuş - naptın gari lo.
barbaros hayrettin - sevgilim sevgilim nasılsın?
ajdar -" şahdamar."
ajdar - nane.
ismail yk - ben senin ananın.
ismail yk şarkılarıdır.net.
1. My Heart Will Go On- Titanic'den kurtulanlar Celine'in bu uyuşuk ve iç bayıcı saçma şarkısını dinledikten sonra eminim ölmediklerine pişman olmuşlardır. Söylentilere göre Celine bile ilk duyduğunda bu şarkıyı kaydetmek istememiş. Kariyerin dip yaptığı an?

2. I will always love you- Şimdi Allahı var rahmetli Whitney'i çok severdik ama bu şarkıda tam anlamıyla cheesy kelimesinin sözlük anlamını veriyor. Belki o aptal filmle bağdaştırdığımızdan belki de Whitney'in damdaki kediler gibi miyavlamasından bir şekilde şarkı insanı harakiri yaptırma potansiyeline sahip. ille dinleyecekseniz Dolly Parton'dan orijinalini dinleyin, o yorum hiç fena değil.

3. Always Be My Baby - Mariah Carey, nam-ı diğer şişme bebeğin her şarkısı kötü ama bu bir başka kötü. Viyaklıyor mu şarkı mı söylüyor belli değil. Neyse ki son albümü listelere bile giremedi de belki albüm yapacak firma bulamaz bizim de kulaklarımız rahatlar. Bunun kadar kötü bi de One Sweet Day var ama o düet olduğu için görmemezlikten geliyoruz.

4. I Knew I Loved You - Bilmiyorum Savage Garden'ı hatırlayan veya bilen var mı ama 90ların sonunda ABD'de bir numaraya çıkan bu parça insanı yeminlen aşktan soğutur. Neyse onlar da dağıldı gitti zaten.

5. Hips Don't Lie- Shakira'nın çok satan şarkısı. Ne iştir ki iş geyik şarkılara gelince kadın yıldızların eline kimse su dökemiyor. Melodisinin basitliğini geçtim, "oh bebek böyle konuştuğun zaman bir kadını çıldırtma potansiyeline sahipsin" gibi sözler var. Sözlerini Bizim sözlükteki ergen trollerden biri yazmış olabilir mi acaba? Aralarda adamın Shakira Shakira diye yırtınıp durması ayrı bir uyuzluk.

6. Barbie Girl- Aqua - Bazen keşke sağır olsaydım diye hayıflanırsınız işte o anlardan biri...

7. Call Me Maybe - Carly Rae Japsen- Saçmasalak sözler, saçmasalak bir melodi ve saçmasalak bir video. O arabanın üstünden düşünce altında kalaydın da şarkıyı kaydedemeyeydin diyesi geliyor insanın.

8. Can You Feel the Love Tonight?- Elton John - Şey hayır hissedemiyoruz. çünkü bu şarkıyı dinlerken toplu uyuşma seansları yaşıyoruz. Kral Aslan'daki hayvanlara iyi bir aşk şarkısı diye yutturabilirsin ama biz iki ayaklı insanlar biraz daha zekiyiz ve daha yaratıcı, daha komplike şeyler bekliyoruz.

9. Little Things - One Direction. Grup zaten kötü de bu akustik aşk şarkısı tam bir facia. Sözlere bakın:"Ne kadar kilolu olduğunu bilmek istemezsin, kot pantolonuna hala tıkış tıkış zar zor giriyorsun ama benim için yine de mükemmelsin" Ayı yavrusunu severken öldürürmüş söyleminin şarkı hali. Ne ormantik.

10. Everything I do I Do it For you- Şimdi Bryan Adams abimiz iyidir ama bu her tarafından yılışıklık akan şurubumsu Robin Hood filmi şarkısı tam bir felaket. "Orada değilsen hiçbir yerde değilsin" gibi abuk sözlerin yanı sıra, Bryan astıma yakalanmış bir dağ keçisi gibi böğürüyor. ingiltere'de 16 hafta bir numarada kalmış olması, zamanın gençliğinin ne kadar vahim bir durumda olduğunu da gösteriyor.
Kalbimi kalni kalbime nefesini çekiyooğğğn diyen Ayşe Hatun Önal'a selamlar.
serdar ortaç bütün şarkıları.