bugün

kişiden kişiye değişebilecek şekillerdir.

mağrur bir şekilde boynu hafifçe öne eğmek, sadece ellerin temasıyla olabilecek bir tokalaşma, ataerkil bir biçimde yapılan boynuz kırma gibi şekilleri mevcuttur.

en iyisi ne diye sorarsanız hiç selamlaşmamaktır.
(bkz: selamlaşırken kafa atan arkadaş)
gülümseme.
kişinin elini sağlamca kavramak. bazı karı kılıklılar var ruh gibi el sıkıyor. lan güç kullan azcık yorulmazsın!
http://www.bilgilik.com/images/beden20.jpg
Metod fark etmez, yalnizca icten olmasi yeterlidir.
samimiyete bağlıdır.

Ortak arkadaş vasıtasıyla hiç tanımadığınız biriyle aynı ortama girmiş bulunduysanız, el sıkışıp merhaba denilebilir.

Çok sağlam muhabbetiniz olmayan bi arkadaşınızı yolda gördüyseniz hafif bi tebessüm ve göz kırpma yeterli olacaktır. Tercihe bağlı olarak el sıkışıp öpüşülebilir, hal hatır sorulup yola devam edilebilir. Karşılaştığınız arkadaş kızsa lütfen elini sıkmayın bu durumda, sadece öpün. Kızla el sıkışıp kafa tokuşturan adam gördüm amk, ondan diyorum.

Karşılaştığınız kişi en yakın arkadaşlardan olmasa da güzel muhabbetiniz olan biriyse mesafeniz yakınsa el sıkışıp (erkek olması şartıyla!) öpüşülebilir. Mesafe uzaksa zorlamaya gerek yoktur, sıcak bir gülümsemeyle el kaldırılıp yola devam edilebilir. Arkadaşla göz göze gelmediyseniz el kaldırmayın tabii, rezil olmaya gerek yok.

En yakın arkadaşlarınızdan biriyle karşılaştıysanı&z ne yaparsanız yapın, insiyatif sizin. Selam vermeden geçmemek şarttır görse de görmese de. Yanına gidip "naber götüm?" denilebilir.
-Selamun sümük
-Aleyküm yarrak

gibi.