Balgatlardaki gece kapanan okullar civarı bölgeler.

Bira ile iyi gider.
Uzaklardi...
akşam uzanılan anne yanıdır. yemişim 30una gelmişsin eşek kadar olmuşsun sosyal baskısını.
Belli yaşlara göre değişen düşüncedir.

Şimdi şöyle bir şey oluyor bir yaştan sonra: düzen ve sükunet arıyorsunuz. Mesela kendiniz çocukluğunuzdan beri çok dağınık takılmayı seviyorsunuz ya, hah işte anne evi o yüzden çok tatlı geliyor.

Saçma mı geldi kulağa?

insanın temel ihtiyaçlarından barınma, doyma, güvende hissetme ve sevilme vb.nin tamamı anne evinde tıka basa doldurulur.
Çünkü orada her zaman sıcak yemek vardır, sizin için sevgiyle açılmış kucak vardır, arkanızı hep toplayan, üstünüzü hep örten biri vardır, ne yaparsanız yapın sığınabileceğiniz tek ve daimi yer orasıdır, her şeyi ama her şeyi halleden bir süper kahraman vardır orada.
Eskiden nefretle söylendiğiniz o düzen takıntısına bile kızmamaya, hatta bu durumdan hoşlanmaya başlarsınız.

Ha tabi evi genelde dağınık, pek temizlik yapılmayan, kafasına göre bir şeyler pişiren bazen de pişirmeyen ve gelip gittiğinizi pek umursamayan bir anneniz varsa bunu kayınvalidenizden öğrenirsiniz. Fark etmez, orası da anne evi. Hem belki daha sevgi doludur?

Velhasılıkelam, temiz, sıcak, tertipli ve sevgi dolu bir yuva kadar tatmin eden bir ortam yok şu homo sapiens için. Hatta tüm canlılar için, deel mi guzzuum?
Haa bonuz: Bir de bakmışsınız ki o huzuru fark ettikten sonra yavaş yavaş ona dönüşmeye başlamışsınız...
Onu bunu bilmem ama bana huzur veren yer caminin icerisi. Kaç kere sabah namazında uyuya kalmışım ne ben bilirim ne hoca 10 dakikalık uyku bana 8 saate eş değer geliyordu.
Sevildiğimi hissettiğim her yer huzurlu benim için. Gerçek sevgi.
Çok sıkıştıktan sonra tuvalete girmek. Öyle bir huzur buluyor ki insan ferahlıyor ferahlıyor adeta nirvanaya çıkıyor. Böylesine bir rahatlama hissi orgazm da bile yok.
Evimin kapısından içeri girdiğim an dünya kopsa hayat bana güzel.
keşke buna verebilecek bir cevabım olsaydı... keşke bu başlığı bu dolu gözlerle görmeseydim.
keşke, keşke...
tuvalettir.
askerdeyken de sıgaramı, çakmağımı alır oraya kaçardım. en az bir saat orada kalırdım. askerlikten sonra da alışkanlık kaldı. benim için dünyanın en huzurlu mekanıdır.
sessizligin oldugu her yer.
Aşkabat, bakü, almaata.

Açık ve net evet.
insanların olmadığı her yer.
görsel
Ölsem unutmam burada uyanışımın ciğerime doldurduğu huzuru.
Anlık olarak assos antik limanı. Tabi gittiğimde gördüğüm yıldız sayısı kadar yıldız görünebiliyorsa. Nedendir bazı yerlere ilk gittiğinizde içiniz ısınır, orayı aitleştirirsiniz kendinize. Sanırım öyle bir şey.
Kesinlikle yatağım ve yastığın soğuk tarafı.
Şüphesiz mavi derinlikler.. denizaltında dünya dertleri unutuluyor kafa dinliyorsun tantana yapan yok mis ya cidden. iki tur arttırabilirim.
Buca-Eski istasyon.
Sobanın üst deliğinden sızan alevin tavana yansıması.

Terapi gibi geliyor.
sıcacık olmuş yataktır.

Ee yarın okul var..
En güvendiğin insanın yanıdır.
anne evidir. o güzel yemekler yenir, çay içilir, sohbet edilir...sizi koşulsuz ve gönülden seven, bile isteye asla incitmeyecek birinin varlığı yeterlidir. anne evi sihirli bir yer.
(bkz: hela).
ana ocağı. kendi evin. sevdiğinin kolları. sinemada koltuk.
Yatağımın içi.