bugün

A+ memurluklar hariç , öğretmenlik gibi basit ve yatışı bol işlerle zamAn geçirmek isteyen vasıfsızdır . Adam rahat diye memur olmak istiyor lAn var mı ötesi ? Sonra neden eğitimde 190 ülkeden 173. Oluyoruz falan .

Bir defa öğretmen adam vasıflı olmak , idelist olmak , insan yetiştirebilecek kalibrede olmAk zorunda . Biraz bu vasıflara sahip olanlar zaten anadoluda sikko okullarda mühendislik falan okuyorlar . Her açıdan rezalet . Adam makine okuyor yapabildiği avrupada teknisyenlerin yaptığı doğalgaz projesi çizmek . Rezalet amk .
ben. memur olmak istiyorum. muhtemelen de olacağım. memur olup kendimi araştırmaya vereceğim çünkü. gidip it gibi çalışmak bana zor geliyor. memur olursam kendime vaktim de kalır, bir şeyler de okur kendimi geliştiririm.
Hayaller, insanların, eğitimi, yaşama şartları, ekonomik durumları, umutları ile şekillenebilen bir kavramdır.
isviçre' de doğup, yetişen bir insan, bilim adamı olmayı, uzaya gitmeyi hayal edebilecektir tabii çünkü vizyonunu geliştirecek, uçsuz bucaksız şartlarda büyümüştür.
Biz de memur olmayı hayal edeceğiz tabii! Başka ne olacağıdı?!
Üç kuruşa, beş köfte olmaz hesabı!