bugün

birkaç cümleyle özetlenebilecek, aktarılabilecek konu ya da olayı, binlerce anlamsız, fuzuli ayrıntı ile süsleyerek, monoton bir ses tonu ve kurulmuş bir oyuncak bebek gibi tekdüzelikle en az yarım saat boyunca anlatan, sussun, defolup gitsin diye başka bir şeyle meşgul olunuyormuş gibi yapılsa da katiyen susmayan, yılmayan, denyo insan.
zoru seven insan.
iletişim için sabrın şart olduğu insan türüdür.
1x300 ağız kası press.
(bkz: lafı uzatmak)*
dar alanda kısa paslaşmalar yapmayı seviyordur.
kesin kızdır.
böylelerine sözlükte ise (bkz: özet geçsene piç) denilir.
ilker yasin'dir.
en karmaşık olayı da tek kelimeyle özetleyebilen insandır. adamın kafa ters çalışıyor aga.
leonidas'tır. *
dinleyenin bir yerde kopmasına, hatta soruyu bırak yaşama zevkinden vazgeçmesine neden olan insandır.
cok sıkıcıdır. hızlansın da bitsin diye sen arada girer cümleye özetlersin ki, anladığını gösteresin dağa o saçmalamadan.
çok konuşarak, kilo almamaya çalışan emekçidir.
-hafta sonu balığa gittik. işte hafta sonu da balığa gittik. biz de hafta sonu balığa gittik ailece. ondan sonra...
şeklinde aynı cümleleri arka arkaya, farklı şekilde kullanan insandır. dinleyenin durumu malum tabi...
"ondan sonra" "tamam mı" kelime yapılarını sürekli kullanan insandır eğer bir dialog anlatıyorsa da "dedi" "dedim" şeklinde gereksiz kelimeleri konuşmaya kadar daha da uzatır...
ömür törpüsüdür.

enerji emicidir.

ya sabırdır.
kurduğu cümleleri saydırabilecek kadar karşısındakini sıkmış insandır.
anlatımında duruluk ve hatta sadelik yoktur.
ilk ve son cumlesine dikkat edilmesi gereken insandır.
olay: erken boşalma

o kadar güzel o kadar seksi bir kadınsın ki heyecandan kendimi kontrol edemedim aşkım. sana alıştıkça böyle sorunlar yaşamayacağız. ama çok güzel olduğunu söylemiş miydim. ayrıca bilimsel olarak üremek için yeni nesiller meydana getirmesi ve genlerini yeni nesillere aktarması gereken üstün varlıklar erken boşalanlardır. aslında birazda suş sende öyle domalmış bekliyorsun. biraz hareket katsan ortama çok daha iyi olacak eminim. daha önce birlikteliklerimde hiç böyle olmadı evet sorun sende.

uzun sürekli bir birliktelik ise olaydan kar çıkarma çalışması bile yapılabilir.

hayatım erken boşaldım ama nedenini sende biliyorsun bilim adamları açıkladı. tek eşlilik erken boşalma nedeni. izin versen bir başka kadınla... bir kere aşkım ya.

çok kısa süren olayı uzun uzun anlatan insandır.
özellikle şehir efsanelerine yürekten inanan insandır. inandığıyla da kalmaz bunu sözlüğü ile paylaşır.
(bkz: onbaşı kaset)
konuşmak isteyen insan.