bugün

medyanın bir taraftan, mahalle kabadayılarının bir taraftan, farklı görünen insanları dışlamak isteyen insanların bir taraftan bastırması sonucu bir çok kişininde bu kervana katılmasıyla, onların gazına gelmesiyle kendilerine emo diyen ama imo olarak okunan tarzı benimsemiş kişilerin üstündeki baskı. *
ben karşıyım hepsine, hatta sinir oluyorum ama onlarda insan, hani açıkfikirli bir bireysek bu kadar yüklenmememiz gerek aslında. çünkü iki gün sonra birileri de küpeli, uzun saçlı siyah giyen, ne bileyim bol pantolonla gezenlere aynı baskıyı uygularsa? bu konu biraz empati, sempati vs. yaklaşık bir yıldır yemedikleri küfür kalmadı, onlarla heryerde taşak geçiliyor! heryerde hor görülüyor! ama yeter buna dur diyelim, yeter len ben sıkıldım.* *
hakettikleri baskıdır. o siyah giyinen uzun saçlı* tiplerin sahip oldukları tarz bu ülkeye entegre edilmiştir. her şeyin ötesinde rockçıların bir hayat felsefesi vardır. boş değildir adamlar, düşünürler. ama emoların ne bir felsefesi vardır, ne de düşünürler. bildikleri tek şey hayatın onlara fevkalade acı çektirdiği ve kimsenin onları anlamadığıdır. halbuki evine ekmek götürmek için canını dişine takıp gece gündüz çalışan ya da savaşın ortasında her an bombaların hedefi olma tehlikesiyle sefalet içinde yaşayan insanlar vardır ki onların hayatın kendilerine çektirdiği acıları düşünmeye fırsatları bile yoktur ama sıkı sıkı tutunurlar hayata. köşe başlarına geçip salak tripleri atmazlar. hayatın onlara çektirdiği acıların yanında emoların bahsettiği acı nasıl ciddiye alınır ve kendilerine ne kadar saygı duyulur aşikar.
emo olmayan her kesim tarafından uygulanan hor görme harekatıdır. Asıl sorunsal giyim tarzları, saçları, küpeleri, pantolonları değildir. Ona bakarsak toplumun her kesimi tarafından giyilen kot pantolon kimler tarafından özendirilerek kıçımıza entegre edildi ? Bir zamanların manyak modası olan ispanyol paça pantolonlar, çoğu gencin giydiği adidas ayakkabılara vs. vs. lere ne demeli... Asıl sorun kendilerini zorla soktukları ruh hali, davranış biçimleridir çağımız ergenliğinin yeni dışa vurum şeklidir. pekte üstlerine gidilmemelidir. çok büyük çoğunluğunun bu sorunu ergenlikten sonra geçiyor, tarzları değişiyor, normalleşiyor. Fakat arada istisnalar olabiliyor tabi.