bugün

çok fazla büyütülen fethullah sanrısının bir boyutudur.

kimsenin anlamadığı gizem, f tipi yarak -kürek dedikodularının kaynağındadır. ne zamanki birinin şekeri elinden alınsa başlıyor f-tipi diye ağlamaya. en son doğu perinçek vakasında gördük bunları. terörist zanlısı olarak göz altına alınan bu kişi ve yandaşlarının ağzından çıkan tek laf f-tipi olmuştur. iyi de güzelim sen kendine yönelen suçlamaları konuşsana, ona göre bir savunma yapsana. sen git apoyla ve genel kurmayla aynı anda görüş, bu belgelensin ondan sonra de ki, f-tipi bana bunları yapıyor. adama bi siktirgit derler be.

f-tipi olgusu birilerinin günden çarptırma, ya da birşeylerden kaçış yoludur. fethullah amerikancı diyenler aynı zamanda akp'yi de tuttuğunu söyleyerek zaten komik duruma düşmüşleridr. akp 3 mart'tan beri abd'yle küs kardeşim, bu aralar zaten cemaatle arası da açık olduğu söyleniyor, nerde kaldı sizin koplolarınız?

kapatma davasını açan savcı vatansever, ergenekon davasını yürüten, aynı yargı sistemine bağlı savcı f-tipi. hadi ordan... hadi ordan.. güldürmeyin kendinize.
bütün emniyette fethullah hocanın cemaati için para toplanıyor. hatta insanların para toplayanlara para vermemeleri halinde "ona göre" muamele görecekleri biliniyorken f tipi örgütlenme yok demek büyük bir yalandır. ama sinsilik bu cemaatin birincil islami kuralıdır. sinsilik elbette ki islamiyetin bir kuralı değildir. ama bu adamlar sinsiliği bir türlü islami kural gibi uygulamaktadırlar. girin emniyetin sitesinde ve kütüphanesinde arama yaptırın said nursinin eserleri vardır hem de tahmin edemeyeceğiniz kadar çok. said nursiye karşı değilim elbette olsun ve okunsun ama ben abd'ci bir fethullahçılıkla insanların abd emrinde mallaştırılmasına karşıyım. bu adamlar emniyette yapılandılar da noldu? sadece abd'ye yaranmaya çalışmayan ve bir denge politikası güden askerle bütün fırsatları kullanarak didiştiler ve askerin elini zayıflatmaya kalktılar. abd ile iç güvenliğimiz konusunda işbirliği en üst düzeye getirildi. bütün bunları yaparken ise övündükleri tek şey ise şu oldu "elhamdülillah dindar adamlar emniyete girdi" iyi güzel dinini bilen adamlar emniyete de girsin. Ama sen bu adamları abd'ye kullandırırsan ben buna dayanamam kardeşim! abd'den kumandalı bir emniyet olmaz. benim iç güvenliğim senin abd'den vereceğin talimata göre oluşamaz! birazcık emniyetle irtibatı olanlar f tipi örgütlenmenin doğruluğunda bana hak vereceklerdir.
emniyet genel müdürlüğü'nün tuncay güney'in sorgusundan habersiz olduğunu açıklamasıyla şahane mecralarda yol alan tespit.

http://www.nethaber.com/T...-Guneyin-2001-sorgusundan
orduya sızamayan fathullahçı örgütlenmenin tsk karşıtı propaganda ile birlikte yürüttüğü çalışmadır. amaç sistemli dönüşüm için silahlı güç oluşturmaktır. abd istihbaratı ile bağlantısı vardır.
gün geçtikçe daha da güçlenen örgütlenme şeklidir. emniyet'in en üst kademesinden en alt kademesine kadar f tipi örgütlenme görülür. emniyet mensuplarının bir çoğu çocuklarını bu cemaatin öğrenci evlerine gönderir. emniyet çalışanlarının genelde dindar ve muhafazakar olması bu örgütlenmeyi sağlayan en önemli etkendir.
maalesef durumudur.
f'nin ikinci kalem darbesi gerektiren tire (-) kısmının f için olmazsa olmaz olmaması nedeniyle pek de dert edilmemesi gereken durumdur. kemalist diyalektik buna imkan vermez zira efem.
varsa, buna sebep olan herkesin, her vatandaşın ayıbı olan durumdur. öncelikle türk polis teşkilatının tüm personeline bu zor dönemde destek çıkmamız gerekiyor. her kurumda istisnalar, her ortamda sütü bozuklar elbette vardır. ancak bunlar tüm polis teşkilatının böyle olduğu anlamına gelmez. suçla, terörle mücadelede yüzlerce şehit vermiş bir kurum ile kişileri birbirinden ayırmak gerekiyor. yarım kaldı devam ediyorum. evet, bu hepimizin suçudur. ülkeyi sevmek işine geldiğinde karı kız yanında vatansever kesilmek, artistik amacıyla ben askere gidicem yea demek, ya da akp şeriatı getiriyor resmen abi yea demek değildir. bu uğurda, bu amaç doğrultusunda çalışmaktır. çok mu seviyorsunuz ülkenizi? gerçekten bağlı mısınız atatürk'ün değerlerine? o zaman siz de bunlarla aynı kulvarda mücadele etmek için uğraşacaksınız. siz de polis olacaksınız, siz de asker olacaksınız. ha diyorsan ki "ama yea almazlar beni oraya zaten hep fetocular gidiyo" siktiri çekerler adama afedersin. her kurumun içinde çeşitli ideolojilerden insan vardır. askerde de, poliste de terör örgütü sempatizanı bile vardır, önemli olan bunların oranıdır. amirler hangi ideolojiye sahip olursa olsun, personel gerçekleri gören ve vatan sevgisiyle doluysa,amir emir verirken bir değil iki kere düşünür. polis myoları ve polis akademileri yalnızca fettllah gülen sempatizanı öğrencilerin mekanı değildir! elbette bu görüşten öğrenciler vardır, nerede yok ki? hayat şerbet tadında değil ne yazık ki. bize düşen cumhuriyeti gerçekten sevdiğimizi kanıtlamaktır. bu uğurda da gerekli mevkilere , makamlara gelmek için çabalamaktır.