bugün

Bir türkiye gerçeği daha.

görsel

Hatay'da boşanma aşamasında olduğu Yusuf inci'nin, velayeti annede olan iki yaşındaki oğlunu kaçırdığını, kendisini ve ailesini tehdit ettiğini söyleyen Hatice inci, “Sesimi duyun, duyurun. Oğlumla birlikte korunmak istiyorum. Uykunun ne olduğunu unuttum. Sürekli ne zaman öldürüleceğim diye arkama bakarak yürüyorum. Diğer kadın cinayetleri gibi, Emine Bulut gibi öldürülmek istemiyorum” diye isyan etti.

https://www.cumhuriyet.co...olmek-istemiyorum-1804060
radikal feministler (normal feministler değil) kafalarını kuma değil lağıma sokmuşlar 3 maymunu oynamaktalar kadın haklarını değil boyon demeyeceksinin derdindeler.

benim elimde siyasi güç olsa kadınların kendilerini nasıl koruyacaklarını öğrenmeleri için elimden geleni yapardım alternatifleri var sadece uzak doğu dövüş bilmem nesi değil mahkeme de bile nasıl korunacağını öğrenmeleri için kadın kuran kursu gibi yapılanma ama içerisinde bunların öğretileceği, çomar piçlerine karşı kendini nasıl koruyacağını öğrenebileceği bir yer ve çomardan şiddet gören kadınların sığınabileceği bir yer. çomar karısını kuran kursuna gidiyor zannedecek ama içeride çomarla mücadele eğitimi alacak.

şimdi bazı feminist arkadaşlar "biz kendimizi koruyamayacak kadar aciz miyiz" diyeceklerdir hayır işte karşıdaki çomar olduğu zaman erkek de olsan kadın da olsan işin gerçekten zordur.
reyizin tek gündemi cehape olduğundan bu yakarışları pek duymamaktadır. aynı şekilde soylu bakanda öyle. aile bakanı falan zaten o taraflara hiç bakmıyor o şimdi asgari ücretin ne kadar mükemmel olduğunu düşünüp gülümsüyor makamında..

lafa gelince kadın şöyledir böyledir başımızın tacıdır. baş örtüsü keza iktidara gelip hala orada durabiliyor olmalarının en büyük sebebi. çok ekmeğini yediler hala da yemeye çalışıyorlar. baş örtüsü malum kadınların kullandığı bir şeydir. yani prim kasmaya gelince kadınların her şeyinden faydalanıp iş onları koruyup kollamaya gelince siyasi iktidar hiç ortalarda görünmüyor. kendilerini eleştirenlere yüz binlerce liralık dava açıp mahkemeleri manipüle ettikleri sürenin 10 da 1 i kadar sürede kararname çıkartıp onu yasalaştırarak vandallara ağır cezalar verebilirler ama yapmıyorlar nedense..