bugün

eşyası zarar gören bu enayi her seferinde ben oluyorum. arkadaş rica ediyorsun arkadaşlık görevi gereği eşyamı paylaşıyorum. sonuç? hüsran. yine isteseler yine veririm. çünkü ben kimseye yok diyemeyen bir malım.

bir keresinde bir arkadaşın yakın bir arkadaşı ile eşyasını paylaşmadığına şahit olmuştum. içimden eşyasını paylaşmayan arkadaşa karşı bir soğukluk oluşmuştu. dayanamayıp bunu dile getirdim. kendisi 'abi verdiğim gibi alamıyorum ki' dedi. ben ise: 'olsun arkadaşlıktan değerli değil ya' dedim. orada mevzu kapandı. şimdi aklıma o arkadaş geldi. bugün ne demek istediğini daha iyi anlıyorum. misal ben birinin eşyasına zarar versem mutlaka cezası neyse kendime keserim. fakat emanetime zarar veren kimse şimdiye kadar bana samimi bir teklif ile gelmedi. hayır yok diyeceğimi bilerek laf olsun diye bir kaç kere soran oldu şimdi yalan olmasın. tabi bekledikleri cevabı alıp hayatlarına devam ettiler. sonunda şu yazıyı yazdıracak pozisyona soktular beni. hıhm neyse...
Bunda çok değerli aman ha diye emanet eden kişiye defalarca söylerseniz olacağı bu. iyi bari dua et hala tek parça.
ihmalkar piçleri bir kenara bırakarak yazıyorum.

bazen bir şeyin üzerine ne kadar titrersen, ne kadar dikkat edersen de olmayacak şey başına gelir. o yüzden mümkün oldukça emanet almamaya çalışıyorum.