bugün

atamızla uğraşarak bazı çevrelere hizmet ettiğini sanan cahillere verilen tepkidir.Yeri geldiğinde bu cahiller modern toplumlardan örnek vermesini çok iyi biliyorlar ama şimdi söyleyin bana hiçbir sanatçıya hiçbir modern toplum liderine ne oldukları tastikli olduğu halde bu tür yakıştırmalarla özel hayatı üzerinden belaltı vuracak kadar adileşiyorlar mı?kaldı ki atamızın dediğiniz özellikleri de yoktur elmalılı hamdi yazır a kuran ı meal ettiren kimdir?bu vatan uğruna il il uykusuz geceler geçirerek zor şartlarda gezen kişi kimdir? tabiki sadece onun çabasıyla olmamıştır onca paşamız onca askerimiz mehmetçiğimiz vardır ama bir beyin olmazsa onları kim bir araya getirebilirdi? şimdi bizler tepki vermek istesek herkes bir araya gelse böyle bir beyin bulunur mu? şiddetle kınıyorum Allah ıslah etsin diyorum.

edit:görüyorum ki eksileyenler var bir daha düşünün ellerinizi vicdanınızın üzerine koyun tabi varsa.
Atatürke kim el uzatabilir ki? Dokunsalar Atatürk hissetmez bile.
en zayıf hayvan'ların yapmadığı şeydir.
ellerini ve her yerlerini mukaddesattan çekmeyen birinin söylememesi gereken cümle.çeksin o pis ellerini önce sonra hesap sorsun her kimse o.
değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli demişti bir zamanlar bugünleri görürcesine akif.
ancak dil uzatabilirler... onu da kulak duymaz...
(bkz: el değil o pati)
(bkz: atatürk ten geçinenler)
her defasında atatürk ü kullanıp kendi yaptıkları pis işleri kapatan insanların yapamadığıdır.hayvan
demek hayvanlara büyük terbiyesizliktir.
(bkz: ermeni yazarlar var sözlükte)
atatürk gibi bir insandan temiz ellerinizi uzak tutun anlamına gelen istek. doğrudur. çekin o pamuk, meleksi, iyiliklerle donatılmış ellerinizi.
savarona olayıyla ne kadar vahim bir durumda olduğumuzu gördük.kesinlikle katıldığım konu.
atatürk'ün etinden sütünden, gücünden yani maddi ve manevi şahsiyetinden yararlanarak sömürenlere söylenmesi gereken laf.
(bkz: kaçın lan kaçın sahibi geldi)
gidin kim hayır için verilen paraları deniz feneriyle soyduysa kim bir geliri yokken oğluna gemi aldıysa kim 7 milyon euroluk havuzlu villada yaşıyorsa onunla uğraşın.
haklı söylemdir. o çamurlu ellerle dünya dehalarından biri olana el sürmek saygısızlık şerefsizlikten başka bir şey değildir.
(bkz: atatürk ü putlaştırmak)
kemalizmin kısmi başarısının ürünü olan söylem. bundan 10 yıl sonra atatürk'ün hatası kusuru ile bir insan olduğunu kavrayacak ve onu eksiklerine rağmen tanrılaştırmadan sevebileceksiniz. peki bu bize ne sağlayacak bu bize şunu sağlayacak yapılan hatalardan ders alıp artık onları yapmayacağız. ve atatürk'ün 1923 aklı ile hareket eden bir sürü ameleden aslında hazetmek istemeyeceğini kavrayacaksınız. ha derseniz biz ona tapıyoruz deriz ki dindir saygı duyuyoruz ve bu konuyu kendi aramızda konuşuruz. ama din değilse bırakın insanlar tarihi öğrensin.