bugün

(bkz: her gence özenti diyen gençlik)
kız versiyonlarında kitabın kıyafetle renk uyumuna dikkat edilir. mor tişörtlü bir kız görmüştüm elinde gülse birsel'in gayet ciddiyim kitabı vardı mesela. tabi özenti olup olmadığını anlayamayız ama müneccim olmaya da gerek yok bu tipler için.
özenti dediğimiz kişi belki bizden daha çok kitap okumus olabilir.yada biz direk yargısız infaz yapmıs olabiliriz değilmi.?
özenti olsada kötü bir özenti oldugu söylenmez sokak köşelerinde uyusturucu içen gençlere özenmelerindense kitap okuyan gençlere özenmeleri tercih edilir.
(bkz: tiesta gera).
(bkz: bırakınız yapsınlar bırakınız geçsinler)
(bkz: insanları kategorize etme çılgınlığı)
Su devırde kımsenın özenti oldugu ıcın kıtap tasıyabılecegıne ınanmam ben. Eskıdenmıs kıtap okuyanların daha bır farklı gozle gorulmesı. Adamın canı sıkılıyodur belkı otobuste cevreyı seyretmektense kıtap okumayı tercıh edıyodur. Sımdı kım kıme kıtap okuyo dıye farklı gozle bakıyo ancak alien gıbı bakarlar.
silah,satır, döner bıçağı taşımak yerine; kitap taşıyan yurdum genci.
önyargılı olunmaması gereken türk genci. ayrıca kitap taşımakla sağlayacağı zavallı üstünlük, kitabına göre değişir. mesela bir gülse birsel kitabı tutuyorsa kimden ne farkı ve üstünlüğü olacaktır ki? böyle çerez kitapları okumaya bayılırız zaten milletçe. ama bir sartre kitabı tutsa, sadece tuttuğu için bile takdir edilesi bir gençtir o. önyargılı olmamak gerekir. bugün sadece tutuyor, yarın okuyup sevecektir belki.
özentide olasa millete kitab okunabilir yerleri gösterebilir.**hem üzüm üzüme baka baka kararır.
elinde tesbih taşıyan delikanlı gençlikten iyidir dediğim gençtir.
zaten türkiye'nin okuma oranı denen şey 1+1=2 gibi bir durumlardayken bir de "özenti" kalıbına konulmuş topluluktur. ne hacettir?!
elinde kitap taşıyan genci özenti olarak nitelemek, elinde satır taşıyan ülkücü genci vatansever olarak adlandırmakla eşdeğerdir. eğer bir gencin elinde kitap taşımasında art niyet aranıyor ve bazılarına batıyorsa,o bazılarının çocukluklarına inip aşağılık komplekslerini teker teker yıkmak gerekir. genel olarak bakıldığında özentilik amacıyla-kişi başına okunan kitap sayısı yerlerde süründüğüne göre ülkemizde kime neden nasıl özenmiştir sorularını da sormadan geçemeyeceğim- taşınıyor olsa da bir sigaradan,bir şişe biradan çok daha iyi bir metadır.
(bkz: sıçan özenti genç)
(bkz: bunu yapan insan olamaz)
(bkz: elinde kitap taşıyanlar için gereksiz genelleme)
yurdum gençleri olarak sevinilecek durum. ki asla özentilikten yapılabileceğini sanmıyorum hatta bundan eminim. ayrıca bu konuya neden sinir olunur hiç anlamadım boş boş gezmekten bin kat daha değerli bir durum değil midir, zaten ulaşmak istediğimiz seviye de bu olmamalı mıdır yani anlamadım ki? asıl bu durumu özenti bulanları fena halde özenti bulmaktayım.
sol frame de görüldügünde kimin oldugunun hemen anlasildigi baslik.
Yazıktır bu gence.Çünkü elinde kitap taşımasa "Peah ülke gençliğine bak.Arkadaş Japonya'da insanlar yılda bilmeme kça kitap okurken bizde bu kadar kitap okunuyomuş" tarzında serzenişler duyacaktır.Eğer kitabıyla sakin sakin yolda ilerliyorsa da bu sefer "Vay bea özentiye baksana, şekil yapıyo kendince.Aklına giriyo sanki?" tarzında saçma sapan eleştirilerle karşı karşıya kalacaktır.Yani ne yapacağını şaşırmıştır yurdum genci.Aşağı tükürse sakal yukarı tükürse bıyık durumundadır.Zatne kitaba karşı böyle bakılan bi ülkede de bu gencin aslında çöle düşen bahtsız bedeviden farkı yoktur..
güncel Önemli Başlıklar