bugün

faturanın yarısı vergi ve harç gibi rantlardan oluşmaktadır!
sözüm ona, kullandığın elektriğin bedelini gösteren kağıt parçasıdır. bir ay evde yoksun, bir ayda sadece akşamları klima bile açmadan oturuyorsun, yaptı iki ay. 100 küsur fatura geliyor. bu bir şey mi? hele kara kış bastırsın, o zaman, geçen kış sonu yapılan minik "güncelleme" girecek bir yerimize. daha farkında değiliz, unuttuk hatta.
her ay 110 ile 170 tl arasında ödediğim elektrik gider ödemesidir.
Ayda bir gelip cüzdannımızı boşaltan bir kağıt parçası .
kaçak kullanım bedelinin gelen tepkiler üzerine yazdırılmadığı faturadır.

ama yine de ödüyoruz..
her ay artarak gelen fatura.
bu ay çok az gelen faturadır.
edit:miktarı öğrenmek isteyene özelden yazarım.
Katma Değer Vergisi dışında, üzerinde abudik gubidik isimler altında kullanım bedelinden fazla vergi alınan bir diğer ihtiyaç kullanım faturasıdır.
Devletin, vatandaşa vatandaşı düzdüğünü ısrarla hatırlatmasına sebep olan faturadır. Bir de bunun su faturası, doğalgaz faturası gibi akrabaları vardır.
vergilerle kat kat artan fatura. vergi yolu mübarek.
geçen ay beni çileden çıkaran faturadır. eşim eş durumu ataması yapılmadığı için başka ilde görev yapıyor ben de o sebeple eve pek uğramıyorum adamlar dalga geçer gibi bu ay yeterli harcama yapmadığınız için ücretlendirme yapılmamıştır yazarak acıma tuz biber ektiler.
her ay en fazla 31 tl gelen, ancak ne hikmetse iki aydır 60 dan aşağıya düşmeyen faturadır.
trt'nin çektiği sikimsonik diziler içn ödenen bedelde cabasıdır.
dünyadaki en büyük nimet tabi bir bedeli olacak lanın göstergesidir.
Yüzde %33 ü vergi olan, özelleştirme ile halkın en çok sikildiği faturalar haline gelmiştir.

(bkz: Öğrenci evine 450tl elektrik faturası gelmesi)
doğuda kaçak elektrik kullanan orospu çocukları yüzünden normal gelmesi gerekenin üstü bir bedelde gelen faturadır. Genellikle hiç indirim yapılmayıp sürekli zamlanan faturadır.
ödemesi geciktiğinde hizmet alımının son sürat kesildiği faturadır. verdikleri elektrik o kadar hızlı değil lan...
her kış ayında kol gibi gelir. buna çözüm bulunamadı hala.
her ay paranın bitimine yakın gelen faturadır. bu ay eve geldikten 12 gün sonra geldi ve 10 lira olduğunu görünce sevindirdi.
dipnot: evde iki kişi kalıyoruz kişi başı 5 er lira. komik oldu böyle de.
Kısa sürede kalp krizi geçirmemize neden olan kağıt parçası.
50 tl gelen faturada 20 tlsi vergi olması muhtemeldir, bir nevi halkı sömürü makbuzudur.
trt kanalının giderlerini karşılamak için alınan verginin alakasız yerden alınmasıdır.
istanbul'da bir konuta tam 106 milyon 650 bin lira tutarında fatura gelmiştir. Sayaçtaki hatadan kaynaklanmış.

Kusura bakmayın güneydoğu anadolu'nun ödemediği elektriği bize geçiriyorsunuz ama böyle katakullelerle falan ayıp olmuyor mu artık?
bugün 315 tl ile kapıma gelip, kalbimi çalmış fatura. evde fabrika varmış da, haberim yokmuş ya la.
ekimde taşındığım yeni binaya elektriği üstüme geçirmediğim için en sonunda harcanan ayların hepsi birden gelip bana girecek olan fatura.
tek problem ben de değilmiş sanırım. meğer herkes aynı dertten müzdarip.
geçen ay la bu ay arasındaki fatura a şehrinden b şehrine 2 saatte giden araç gibi.