bugün

tercih dönemi gümbür gümbür gelirken tutuşma nedenidir. ezeli rakibettir.
önümde var bir hafta, kafam çorba gibi.
aslında benim istediğim makine mühendisliği. makine mühendisliği okuyan kız ehehehe muhabbeti yapmadan, doğru dürüst konuşacak olursak, başta matematiği ve fiziğin özellikle mekanik kısmını çok sevmem, lisedeyken bile bu konular hakkında üniversite düzeyinde kitaplar okumam idi. ben tam makine diye düşünürken hain elektrik elektronik mühendisleri yakamdan tutup " ya makine ne ya ehehehe git e.e oku daha çok iş var, artık her şey elektronik, mekanik şey mi kaldı, ya ehehe sen saniyici mi olcan" diyip kafamdan vurulmuşa döndürdüler.

medet ya sözlük. elektrik elektronik mi makine mi?
Her ne kadar e.e güzel bölüm olsa da kesinlikle makine oku derim çünkü makine mühendisliklerin babasıdır. Hepsinin ana konusu orda var alan geniş istediğin yere yönelebilirsin. Asla önü kapanmaz.
elektrik elektronik mühendisliği yerine elektronik haberleşme olması daha mantıklı karşılaştırmadır isteyenlere açıklaysbilirim uzun uzun burayı uzatmıyayım.Ayrıca elektrik elektronik mühendisliği makine mühendisliğinden daha iyi iş olanaklarına sahip bu bilinen bir gerçek ama siz devre ile uğraşmak veya kod yazmak istemiyorsanız makine mühendisliği daha mantıklı bir tercih olur.
ikisinde de hiç incelemediğin projelere para karşılığı imza atacaksın zaten çok da şeetme. türkiye burası.
makine mühendisliği ezer geçer..

en çok iş alanı da makine mühendisliğindedir..

hiç öyle bedavadan sallamayın çocuklar..

makine mühendisliği hayatın, evrenin ta kendisidir ucu, bucağı yoktur..

ama mal insan okumasın kesinlikle.. elektronik çok zor yeaa diyen insanların makineye gelmemeleri rica olunur..

logic circuits’den zor diye bahsetmişler bir de..
ikisi de birbirinden havalı iki meslektir. Yani bu insanlar işsiz bile olsa benim gözümde çok zeki. Maşallah.