bugün

ekşi sözlük okuyan mı kaldı dediğimdir. ekşinin şu anda insteladan tek farkı daha fazla insanın okuması. yakında o da bitecektir.
aynı zamanda bir ekşi sözlük yazarı olarak ciddi anlamda rahatsız olduğum durum. farklı fikirleri okumak için sözlüklerde zaman geçiriyoruz ve yine kendi fikirlerimizi veya bilgilerimizi paylaşmak için yazıyoruz. bu engellendikten sonra boşa yazmanın ne anlamı kalıyor?
sabahtan akşama hükümet propagandası yapan yevmiyeli tipleri üzmüştür.

ekşide yapılan propagandalardan gelen yevmiyeler kesintiye uğrayacak değil mi. yıllardır hem orada hem burada sabahın 6 sında başlayıp gecenin 3 üne kadar akp şöyle akp böyle diye yalayıp sol tarafı baştan aşağı muhaliflere hakaret ve küfürler ederek doldururken iyiydi. ülkeyi kuran adamların maneviyatına hakaretler ederken uçurulmamak veya yaptırıma uğramamak da iyiydi. şimdi orada derenin önüne taş koyuyorlar diye ağlayıp sızlayın. bundan 10 sene önce 12 sene önce ekşi sözlükte muhalif barındırmıyorlardı. gözümüze baka baka kaç kişinin hesabını haksız yere sildiler sırf hükümeti küfürsüz hakaretsiz şekilde eleştiriyorlar diye. ee keser döner sap döner gün olur hesap döner. o zamanlar pek bir mutluydu hükümetçiler "muhalifler siliniyor" diye. o zaman ses çıkartılmadı ise şimdi de çıkartmayın bir zahmet. mızrağın sivri tarafı başkasına dönükken kahkaha atıp sivri taraf size dönünce ciyaklamak nedir.

darısı buranın başına. yazdıkları 10 entryden 9 tanesi polemik amaçlı siyasi entry olan, sürekli karşıt görüşlü insanlara hakaretler eden, ülkenin kurucusuna - ülkenin ismine ( türkiye cumhuriyeti ) ve değerlerine hakaretler eden ve hiç ayrımsız ülkenin mevcut yönetimine ( cumhurbaşkanı ) küfür ve hakaret gevşekleri de silerler inşallah. sadece silmek de değil geri dönmelerinin de zorlaştırılması lazım. bu yevmiyelilerin midelerine haram lokma girsin diye kimse bu saçmalıklara maruz kalmak zorunda değil. ayrıca bu karar sadece siyaseten alınmamış orada. cinsiyetçilik yapanlar ırkçılık yapanlar ve küfürbazları da kapsıyor.
Ah şu ekşi sözlüğe girebilsem
Ordaki bazı feminazi +Lbgt severlere iki üç entry girsem
Ağızlarının payını verirdim
Meydanı boş buldular sallıyorlar
Ne katkınız ne faydanız var ülkeye
Ancak zarar ancak zarar.
iddia doğruysa çok yanlış bir uygulama. yönetim bir görüşün tarafı olamaz.

onun haricinde ekşi sözlük denen hırbolar zaten bir araya gelince voltranı oluşturur gibi y.rrak oluşturuyorlar. bok çukuru. toplu linç ekibi. hiçbir sike yaramadığı halde kendini çok önemli sanan bir avuç dal..rak.

edit: kanzuk'un yazısını okudum. siyasi bir tek cümle yok. adamlar nefret söylemi, tehdit ya da bir gurubu aşağılamaya izin vermeyeceklerini yazmışlar.
kapatılması gereken hain dolu oluşum rezaleti.
yeni bir hadise değildir. aynı buradaki nickimle hesabım var idi hatta nick altım halen sitede duruyor:

https://eksisozluk.com/gamoreon--1999766

sözlükten 2 defa ban yedim, birinde ufuk uras'a "bağımsız aday olup seçilen sonra da hdp'ye (o zaman bdp idi) geçerek faşizm karşıtı olduğunu iddia eden solculara kazık atan adam" tanımını yazmıştım. ufuk uras'ın avukatı aramış da, kaldırın demiş o yazıyı... yazı kalktı, hesabım kapatıldı.

bir kaç sene sonra af gibi bir şey yaptılar, hesabı açtılar. bir süre takıldım ama bu sefer de "nejat ağırnaslı" isimli terör örgütü yandaşı, boğaziçili bir genç kobani'de ışid tarafından öldürülünce "bir terör örgütü tarafından öldürülen başka bir terör örgütü üyesi" tanımını yaptım. kişilik haklarına saldırı olarak niteleyip, yine attılar.

bariz bir pkk sempatizanı yönetim var. belki yöneticilerden biri öyle ve hep ona denk geliyorum veya hepsi öyle orasını bilemiyorum ama onların istediği yazar profili, hükümete her daim karşıt, pkk, hdp ve chp'ye sorgusuz sualsiz bağlı, dinle diyanetle alakası olmayan tipler. tek sesli olup da ellerine ne geçecek merak ediyorum.
oh iyi olmuş çomarlara.