bugün

pkk cı piçlerin sözlüğü. seviyesi lağım çukuru ile aynı.
Jun misigi adlı kullanıcı olmada sikime takmıyacağım sözlük.
sağa sola ırkçı deyip, gece yazanlara eşcinsel eğilimli mesajlar atıp teklif eden yazarların olduğu sözlük.

sonra da sabah olunca kabadayılık yapmaya devam ederler. sonra da solcuyum derler. oysa nereye yatırırsanız oralı olurlar...
canlı bombaları övecek kadar düşmüş platform.yazık.

https://eksisozluk.com/entry/53353461
pkk'yı överken abdullah öcalan için methiyeler düzülürken bir şey yok bombacı ile alakalı ironi şeklinde bir yazı yazılınca auvvvv denilen sözlük.

ben sevmem solcu görünümlü mal çok oralarda.

yazıyı okumadan salak gibi sadece başlığa yorum yapan burada da bir sürü insan var.

yapılan yazıya kürtçüler aktroll'den başka bir şey diyemeyip anca bik bik ötmüşlerdir.

he uludağ win ekşi lost.
Bombacıyı öven bir suser tarafından ayar yiyen kekoların bulunduğu sözlük.

Ama hakkatten bombacının heykeli dikilmeli.
ankara bombacısının heykelini dikeceğiz

şimdiye kadar hiç kimsenin söylemediği ve söylememesi gereken, hele ki kesinlikle 'alışın bunlara' şeklinde devam etmemesi gereken söz.

ama bazen insanı bir düşünce almıyor değil şunu biri söylese ne olurdu diye.

mesela biri bir parti kursa ve 'ankara bombacısının heykelini dikeceğiz alışın bunlara' diyip 'ankara bombacısının emeğini iktidara taşıyacağız ' diye devam etse,

sonra bombacının yeğeninin, sırf o bombacının yeğeni olduğu için millet vekili olmasını sağlayıp o patlamada ölenlerin ailesinin ödediği vergilerle maaşını almasını sağlasa,

partiden başka biri çıkıp 'sırtımızı ankara bombacısına dayadık' dese

başka bir partilinin bombacıyı ankara götürdüğü, bir başkasının gıda ihtiyacını karşıladığı ortaya çıksa,

yine aynı partinin diğer üyeleri 'o bombayı sizle patlatmasını çok iyi biliriz' 'ankara bombacısı sizi tükürüğüyle boğar' gibi açıklamalar yapsa,

tüm bunlara rağmen aynı şahıslar, insanların gözünün içine baka baka 'biz barış istiyoruz' deseler,

nasıl tepkiler verilirdi diye merak ediyor işte insan.

kanla beslenen faşist damgası yer miydik acaba?

yok be,
insanlar o kadar körleşmiş olamaz bence. neverland bir ülkede bunun çok daha büyük bir versiyonunun yaşandığı söyleniyor ama ben inanmıyorum tabi ki.

edit; bazı yazarların ne yazdığımı okumadan entry girdiğini düşünüyorum. zira buradaki ironiyi anlamamak için insanın kendisini baya bi zorlaması gerekir.

peşin not; o bombacının allah belasını versin.

edit 2; bu ironiyi yaptığım için bana küfrediyorsun ama burada anlatılanların başka bir versiyonunu yıllardır gerçekten yapan insanları öve öve bitiremiyorsun, aslında ne kadar 'mükemmel olduklarını anlatmak için atmadığın takla kalmıyor? empati yapmak bu kadar mı zor?

bazıları da zamanı mıydı? demiş. bu entry ne zaman yazılsaydı 'tam zamanı' olurdu? yukarıdaki yazıda, patlamalarda ölenlerle dalga mı geçilmiş? iyi ki öldüler mi denilmiş? neden bu yazıyı anlamak bu kadar zor?
* *
an itibariyle çaylak sırasında 636. olduğum sözlük.
adamın biri o Sözlükte bir başlık açmış dünden beri bunun ile ilgili burda yazan çizen kişiler var.
sizin beyniniz yokmu ?
kendiniz bişey yazında başkaları gelsin sizden alsın..

birde uludağ sözlük bekleme salonu diyince kızıyorlar.

bir sözlük
orada yazılan yazı buradan bazı evlad-ı faşihelere dert olmuştur. işinize gelmeyince "kondonoz yozon boroz".

e be anası sikik hırt, doğruya doğru demek sana neden bu kadar batıyor?
Bi bende mi açılmıyor la bu?
beni yine haklı çıkaran sözlük.

bakın bakın ne demiş samimi bulmuyor ? adam daha ne yapsın karanfil bırakmadı mı ?

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/30305448.asp

bak arkadaşım adam senin istediklerini aynen söylemiş. ama olmaz selo gibi biz terör istemiyoruz ama pkk bizim canımızdır ciğerimizdir demiyor ya o yüzden samimi değil.

ulan ekşi sözlüğü türkiye geneli okusa bu andavallar yüzünden yemin ediyorum ak parti bir sonraki seçimde yüzde 50 barajını aşıp 400 değil 550 milletvekili alır.

bu kadar malı nasıl bir sözlük barındırıyor anlamıyorum.

milli maçlarda bile siyasete girmiş ama apolitik güya ülkeyi kurtaracak ıq'ya sahip insanlar var orada.

bana şu adamı savunduruyorsunuz ya sizin de amınıza koyayım.
Sürekli Uludağ yazarları tarafından eleştirilerilen sözlük aradaki farkı anlamak için iki sözlüğün gündem başlığına baktığınızda hangisinde gerçekten gündemin konuşulduğunu ayırt edebilirsiniz yoksa her tip orada da var. Genele hitap etmeyelim.
Yine mi cortladı yoksa bana mı öyle geliyor.
şaka maka devlet düşmanı olan oluşum.
(bkz: ama uludağ öyle mi)
Sol frame deki entry sayılarına göre karşılaştırırsak uludağ sözlükten 23,8 kat daha fazla aktif yazı yazılan sözlüktür.
kısa bir hafta sonu izni sebebi ile giydiremediğim sözlük.

şimdi iki gün önce (bkz: hdp ye fena giydiren akp li laz uşağı).

bu tarz bir başlık açıldı. nasıl giydirmeler nasıl genellemeler. bir anda rize komple karadeniz karaktersiz oldu yavşak oldu cart oldu curt oldu ki hatırlatırım kurtarılmış bölge denilen fatsa karadenizdedir.

evet konumuz bu değil tabi ki. şimdi bu her sikimi bildiğini zanneden ekşiciler var ya he onlara sallayayım.

bu başlığın altına güya türk olan bir amcık ağızlı duyar kasmış.

neymiş asimile edilmişmiş lazlar yok işte ne bileyim kürtler gibi sinmemeyi seçmemişler. yüce kürt direnişi yok dilinii bilmiyorsunuz falan.

ulan yıl olsa 1980 anlayacağım ama be amına koduğum binlerce kez söyledik.

1- karadeniz'in hepsi laz değil anlamıyor musunuz ? biz kürtler gibi çok görünmek için her doğuluya kürt demiyoruz.

yazayım da öğren. pazar, ardeşen,fındıklı, hopa, borçka, arhavi'de yoğunlukla bulunan kimilerine göre oğuz boyundan kimilerine göre gürcü olan bir halktır.

yani anlayacağın senin söylediğin adam laz bile değil amına kodumun malı.

2- lan demişsin ki kendi dilinde konuşmayı bilmiyorsun. asimile olmuşsun. ilk seçenekte sebebini anlattım da lazca konuşsam anlayacak mısın amına kodumun lalesi. hayır o zaman ne yaygara yapıyorsun. kürtler derdini anlatmak için türkçe konuşunca halk kahramanı biz utanmadan mutlu bir şekilde türkçe konuşuyoruz diye asimile olmuş falan filan.

3- üçüncü olarak da bu videoyu çeken arkadaş başta belirttiği gibi avrupa'da oturup türklere söven kürt denen maymunumsuya karşı yapılmıştır.

ama en güzeli ne biliyor musunuz ? eğer sizin ile aynı fikirde değil ise bulunduğu ili komple yavşak komple vatan haini komple mal kabul eden ekşiciler biz aynı şeyi kürtlere yapınca hdp ile pkk ayrı şey her kürt pkk lı değildir insanlık hümanizm lgbt seks diye ağlıyorlar.

tam bir mal sürüsünden daha doğrusu o karnında bir tane daha kendinden bulunan bir boz ayısı var ya onun yüzünden bok çukuruna dönmüş sözlük.

bütün dağ kadrosunu toplamış ibiş. parası neyse verelim de çıkarsın o elemanları. paragöz ayı.
(bkz: adam ekşide çaylak burda kürt lütfen)

yazar olduğum sözlüktür.
Insan ordakiler, ezilenin ve hür düşüncenin yanındalar ya buralar lisede kavgaya giden ülkü ocakları gibi.
bu sözlüğün olmazsa olmazı olan barış güvercini kürtçüklerdir. hdp aleyhinde eleştiri yapınca size hemen faşist derler ama onlar gibi konuşunca çağdaş demokrat olursunuz.
edit:imla
Çaylakligin bitmesine 1200 küsür kişi kalmış olan sözlüktür.

Bitse de yazsak.
Bir ekşi duyuru değildir. Yazar olun da görün ebenizinkini.
Eleştiriye kapalı sözlük.
6 senedir okuyorum son 1.5 senedir de çaylağım. Bugün çaylak onay listesinde 10. sıradayken bir mesaj geldi. Aha dedim artık yazarım. Mesaja tıklayınca gördüm ki profiliniz onaylanmadı diyor. Baktım girdiklerime hepsi formata uygun entryler. Son 2 aydır eleştiri yapıyordum yazarlarla ve sözlükle ilgili, hatalarından bahsediyordum. Galiba zorlarına gitmiş ve yazarlığa kabul etmemişler. Şaşırdım ne yapabilirim diye baktım ama yapacak bir şey yok. Sözlükle alakalı 3 entry girdim bugün 3'ü de eleştiri niteliğinde. ister yazar olayım ister olmayayım ben insanlara kuruluşlara hatalarını söylemekten çekinmem. Ama gerçekten bu kadarını beklemiyordum hele ki o kadar format ne bilmeyen insan varken, küfür eden insan varken.
Yazık.
Edit: aşağıda arkadaş bazı şeylere değinmiş ama hiçbiri dediği gibi değil. Mesela ben yüzlerce entry girmiştim en fazla 5'i eleştiri ve körü körüne eleştiri de değil yani yapıcı eleştiri olduğunu düşünüyorum. Online olma süresiyle alakalı hiçbir durum yok ekşi'de. Ben 1.5 yılın hemen hemen tüm aylarında hatta günlerinde aktiftim, oylama favlama yapıyordum ve etkisini de görmedim. Girdiğim ilk entryler dışında hiçbiri anket ya da gündem değildi. Kuytu köşede kalmış başlıklara tanımlar yapıp bilgilendirmeye çalışıyordum gerçi kim okursa.
çaylakların yazarlıklarını açarken eleştiriyle alakalı bir alınganlık yaptıklarını düşünmüyorum ancak sürekli olarak sözlüğü kötüleyen entry'ler giren bir çaylağı konduktör olsam şahsen ben de yazar yapmam. benim gözlemlediğim kadarıyla yazarlık açarken dikkate alınan hususlar şunlar:

1- online süresi: bence girilen entry'lerden çok bunu gözetliyorlar. 1.5 yılda ancak size sıra geldiyse yazarlığın açılması da zordur. benim 6 ay önce açtığım hesap şuan 1200'lerde.

2- entry'leri oylama: sıralamanın artmasında kesinlikle çok önemli olduğunu düşünüyorum. ben okuduğum tüm entry'lere oy vermeye başladıktan sonra kısa sürede sıralamada yükseldim.

3- farklı konularda entry: gündemdeki entry'lerden ziyade daha farklı konularda yazan kişilerin onaylanmasının daha kolay olduğunu bir arkadaşım anlatmıştı. bunun doğruluğunu bilmiyorum ama bana da mantıklı geldi.
Yazarlik için 24494. Sırada olduğum sözlük beklemeye devam ediyorum.