bugün

2 günde çaylak onay sırasında 15 bin kişi atlatan sözlük. heyecan yaptım ama dur bakalım daha çok var.
http://img360.imageshack....img360/2931/sozlukut9.jpg
1 sene önce çaylak bekleme sırasında 56.641. iken, bir sene sonra yine 56.641. sırada olduğunuzu duyuran sözlük. interresante!
sırf geçen haftanın en beğenilen entrylerine eksi oy verebilmek için okur olarak üye olmayı düşündüğüm yazar yuvası.
(bkz: ssg ye teşekkürü bir borç biliriz)
uludağ sözlüğün kollarında teselli bulmadan önce uğruna ağıt yazdığım sözlüktür.

(bkz:Ekşiye Ağıt;
Yazar aday adaylığını beklemekten yorulan bir ekşi fanının bilgisayarının Office programında içinden gelenleri yazmaya gayretidir. Takdire şayandır. insan böle sönmeye maruz bırakılmaz ki canım duygularının dışa yansımasıdır. Bu teknolojiyle bu uzay çağında hala bugün git yarın gel hesabına bırakılmak, bu ağıta dayanak oluşturur. Çaylak geldikkk, çaylak gideceğiz mesajı vermenin en kolay yoludur.''Bu sözlük sana da kalmaz Eyy moderatörrr! Vurma mağdurluğu yüze, en kendini bilmez gammazlar listesi istatistiklerinde yükselirsin aheste aheste'' dedirten moderatörlere orta boy tencere kapağıdır bu yazı. Okunası olması temenni edilir.)
Teee 38 binlerdeyken bugün ansızın gönderdikleri mailnen yazar olduğumu muştulayan sözlüktür.

Ssg nin arkadaşlarına laf etmemeyi öğrendim artık o yüzden bir daha uçurulmam diye düşünüyorum. Emin misin desen, değilim.
hz muhammed başlığı altında ezeli rekabetin olduğu sözlük. sayfalarca yazı var. okuyorsunuz. inananlar övmüş; inanmayanlar yermiş, dalga geçmiş. bunların bir anlaşmaya varamayacağı da kesin. biri bir şey yazmış, diğeri onu çürütmeye çalışmış. ama o yazan kişi yazdığından vazgeçmemeye de kararlı. yani diğerinin yazdıkları da boşuna oluyor. kimi kutsalımızla dalga geçmeyin diyor. kimi bizene lan diyor. bir de inanmayanların da baya hadis ayet falan bildiklerini görüyorsunuz. yani özetle sonuçsuz bir tartışmadır gidiyor, böyle gidecek gibi de duruyor.
an itibariyle felç.
7-8 ay onay bekledikten sonra birdenbire beni silerek dumurlara uğratan sözlük. yazar olamadan silinmek de varmış. hayır diyorum ki kalitesini korumak için ince eleyip sık dokuyor ama öyle de değil ki. girilen entryler başlıklar almış başını gider vaziyette şu aralar. ayrıca çaylak birinin girdiği tanımlar sözlüğü ne kadar bozabilir ki diye düşünüyor insan.
bilginin bize tebessüm ettiği halidir.Zevkle burada vakit geçirilir.
onay beklerken uçurulduğum sözlük. sanırım daha bana hazır değil siktiğimin nutellacıları.
uludağ sözlüğün yan sanayi kuruluşudur......
http://www.eniyi10lar.com...te.php?id=46&vote=241 en iyi 10 da 1. liği kapmıştır. peeh biz sadece %2 lik bişey almışız. nerdesiniz lan ?
yazar olduğum sözlüktür. Yazdığım entrylerin okunması güzel birşey. Uludağda o kadar uzun yazıp oy almayınca moralim bozuluyodu açıkçası. ilgiyi ekşide gördüm malesef. Bir sürü mesaj geliyor olumlu veya olumsuz.
yazar olmak için 5 aydır beklediğim ama çaylak onay listesinde bir gıdım ilerleyemediğim sözlük.

(bkz: kendi kaybeder)

güya kondüktör denen naneyle yazar alımları hızlanacaktı lan.
kutsaldır. ergen yuvası değil.
aklıma diskolar geliyor. hani içeride smokinli tipler kafalarını müziğe göre sallayarak çevreyi keserken, dışarıda sabırla sırasının gelmesini bekleyen üniversiteliler vardır ya, ekşi sözlük o smokinli adamdır. kapıda da 3 güvenlik vardır, iri yarı, ürkütücü, sevimsiz.
beni önce yazar yapıp aynı anda lanetleyen sözlük.dur lan bi bismillah de.
uludağ'da şu anda kendini yazar zanneden ve etrafa "olm ben yazarım" diyen adamların yüzde ellisi orada çaylak bile olmazlar. o derece.
hiçbir zaman ergen yuvası olmamıştır, fakat içeriğinde rastladığım birkaç ufak tefek şey var.

şimdi şöyle sevgili sözlük.

bir kere yazarları arasında sadece spor içerikli başlıklara yazan yazarlar çok var. ki büyük olasılıkla düzenli takip eden birçok kişinin de dikkatini çekmiştir bu durum. artık bir maç olduğu zaman normalden çok daha fazla entry çekiyor o başlıklar. daha maç başlamadan 18 mart 2011 galatasaray fenerbahçe maçı'nın entry sayısı aşmış gidiyordu. şu anda da 1300'ü geçmiş durumda ve başlık içinde kavgalara da rastlayabilirsiniz.

kaldı ki sadece bu tip maç başlıklarında değil * arda turan başlığında birisi düşüncelerini yazmış, altındaki de yine sözlük formatına hiçbir şekilde karşı gelmemiş, ama yine de ona cevap vermiş. o entry'nin bir cevap entry'si olduğunu anlamamak için aptalın önde gideni olmak gerek, bu da açık bir gerçek.

şimdi bunun dışında.

bu gibi yazarları bünyesinde barındırmaya başladı ekşi sözlük. ve sözlüğün moderasyon ekibi bunlara göz yumuyor. tamam, bunu da yapın.

işin kötüsü, yaklaşık 2,5 haftalık * yazarlar entry sayısı 150'yi geçmiş diye lanetleniyor. ve evet, sebep olarak "entry sayısı çok fazla" mazereti görülüyor. bakıyorum ben bu yazar arkadaşın yazdıklarına, kesinlikle çok dolu, kesinlikle çok bilgili.

şimdi sen madem ekşi sözlük moderasyon ekibindesin, açık görüşlü olman lazım. büyük olasılıkla bu yazarcık yıllarca ekşi sözlük'te çaylakyazar olmak için bekledi. hevesli olamaz mı? ya da o uzun süre içinde belki de birçok entry yazmıştır ve hepsini kenara almıştır. ve sırf siz kızmayın diye birer saatlik aralıklarla eklemiştir entry'lerini, hepsini bir anda eklemek yerine. yazık değil mi bu çocuğa?

değil tabi. en azından ekşi moderasyon ekibine göre.

madem yazarları temizlemek istiyorsunuz bünyenizden, daha mantıklı bir temizlik işine girin arkadaşlar. şimdi bakıyorum ekşi sözlük'teki ekşi sözlük başlığına, eski yazarların hepsi sözlüğün eski havasının kalmadığından yakınıp suçu kondüktör nesli yazarlarına atıyorlar. halbuki onların bir suçu yok, bunu anlayamıyorlar.

editli bir not: aynı zamanda ekşi yazarıyım.
uzanılamayan çigerdir o nedenle de mundardır.
an itibariyle +60 sözlük olmuştur.

edit: bir nisan şakasıymış kendileri. tamam, geçti.
güldüremeyen sözlük. (bkz: 1 nisan sıçması)
inci sözlük'ten bir farkı kalmayan sözlüktür.
eskiden daha farklıydı. şimdi bir haber bulup başroldeki elemanın üzerine abanıyorlar, gelen vuruyor giden vuruyor orgazm oluyor. onun haricinde espriler, bakınızlar, forum tadındaki tanımlar aynı inci.