bugün

eksi sozluk dunyasinda kendine yeredinen, eksivari bir kavram. yazarligi henuz onaylanmamis bekleme halinde olan, onbinlerle ifade edilen caylak listesi.

--spoiler--
ekşi sözlük formatına ve kurallarına ne ölçüde hakim olduğunuzu görebilmemiz için;
--spoiler--
benimde dahil bulunduğum ve kendimi titanicde bot sırası bekleyen fakir olarak hissetmemi sağlayan ayrımcılık,bölücülük *
(bkz: tümünü seç)
(bkz: onayla)*
çaylak olmanın, sürgün cezası gibi bir kaç sene sürdüğü; ekşi sözlük kör kuyusu.

--spoiler--
şifrenizi gayet yanlış girdiniz! *

merhaba senyolcubenhanci! *

şu anda çaylak onay listesinde xxxxxx * sıradasınız. bu sıra ilk defa onay bekliyor olmanıza ve 10 entry'yi ne zaman doldurduğunuza göre belirlenmektedir.
--spoiler--

hıdır&bıdır:
eksileyen ebleh şirincan. ne o kıskandın mı?
nazar etme ne olur. kaydol seninde olur...
anne karnında olmakla eşdeğerdir. doğumu bekleyen evlatların sıralandığı listedir.

(bkz: ittir koçum)
hani insanları afişe etmek istemiyorum ama ilk 10 entry'si aşağıdaki gibi olan (takip etmeyenler için: tek bir tanım entrysi dahi barındırmayan) yazarları onaylayan bir listedir. öyle ya, ne kadar çok yazar o kadar çok para. kaliteyi siktir et. dakikada 200 entry girsinler ki ekşiyi geçelim. güzel mantık.

(bkz: tayyip gaflari/#5908251)
(bkz: erkekler geceleri ağlar/#5908279)
(bkz: kupa kızı/#5908343)
(bkz: beşiktaş 4 3 fenerbahçe/#5908386)
(bkz: atma ziya biletler 55 lira/#5908392)
(bkz: eski sevgilinin kardeşle evlenmesi/#5909423)
(bkz: hayko cepkin in ilahi söylemesi/#5909432)
(bkz: küba daki atatürk büstü/#5926843)
(bkz: 30 ağustos 2009 fenerbahçe manisaspor maçı/#5926916)
(bkz: unutulmaz taraftar pankartları/#5968026)

not: bu sadece bir örnektir, 24 saatte 50 tane böyle yazar bulurum.
(bkz: ulusözlük te yazar olabilme kriterleri)
sözlüğe ilk üye olduğunuzda bulunduğunuz konum. aslında pek de yadırganamaz ilk başta. sonuç itibarıyla ilk çalışmaya başladığınız bir yerde de zaten en alt kademeden başlarsınız. ancak benim şu anda olduğum gibi sözlük formatına aykırı yazı yazıp, tekrar çaylak olunca insana fena koyuyor. tez zamanda yazarlığa geri dönmem dileklerimle.
(bkz: #6828074) devamı olarak işte şöyle bir listedir:
(bkz: butundunyacingenelerdenozurdilemeli/#6311920)
(bkz: eski sevgili ile dost kalmak/#6311934)
(bkz: meşhur türk yalanları/#6311971)
(bkz: pkklı olmak artık suç değil/#6326363)
(bkz: 2050 yılında türkiye nin olası sorunları/#6326390)
(bkz: pkk çok acı çekmiş bir toplumun öfkesidir/#6326969)
(bkz: ruhum göçebe/#6326990)
(bkz: çocuk bakıcısı/#6334279)
(bkz: arda turan/#6357218)
(bkz: daniel gonzalez güiza/#6357225)

şimdi soruyorum, böyle 10 entry girmiş çaylaklar yazar yapılırken, sözlük formatına hiç aykırı olmadığı halde keyfe keder silinen entrylerimizin ne günahı var ey moderasyon? girin şu yukarıdaki eserlerinizin 2 tanesinin açtıkları başlıklara ve girdikleri entrylere bakın ve hala nasıl sözlükte tuttuğunuzu düşünün. nasıl bir torpil işlemektedir burada? allah kahretsin, gerçekten allah kahretsin. para uğruna insanların yapamayacağı şey yok. kaliteyi siktir et, yazar artsın günlük yazı artsın para artsın. lanet olsun.
bir msnde engelli olup engelinin açılmasını bekleyen zavallı topluluktur. (bkz: ben)
gösterip vermeyen bir listedir. bir gün baktığınızda listede onar yirmi$er sıra atladığınız görerek sevindiğinizde, ertesi sabah pcyi açıp baktığınızda ne göresiniz? 30 sıra geriye gitmi$inizdir. bir nevi mehter takımı gibidir bu liste. 2 ileri 1 geridir.
paralel evrende yazar olduğum hissine kapıldığım liste...
şu anda çaylak onay listesinde 35329. sıradasınız. bu sıra ilk defa onay bekliyor olmanıza ve 10 entry'yi ne zaman doldurduğunuza göre belirlenmektedir.

ne komik başka...

yazarligi henüz onaylanmamis, bekleme halinde olan, onbinlerle ifade edilen caylak listesi.

(bkz: ekşi sözlük) : beklemenin ne gereği var ki.

bana sıra gelene kadar sözlük yazarlığı diye kavram yerine başka bir kavram geçer.
yakında kpss puanıyla 70 barajı konulursa hiç şaşırmam.
yumurtadan çıkacak civcivimi beklediğim gibi bekleyip, hergün kaçıncı sıraya gelmişim diye baktığım, yavas ilerlediğinde üzüldüğüm hızlı ilerlediğinde sevindiğim ancak dün itibariyle entry'lerimin beğenilmemesi nedeniyle yazar olamayıp en başa döndüğüm listedir. halk arasında "icimde patladı" olayıdır.
(bkz: hayir ağlamiyorum gözüme entry kaçtı sadece)
uludağ'da olmayan liste.

(bkz: tatava yapma bas geç)
ekşi sözlük gereksizliği. 10 entryi girdikten sonra haftalarca aylarca sabırla bekletilmek. ne sabırı yahu ? görende cumhuriyet gazetesinde köşe yazarlığı vereceklerini zanneder. sonrada yazarım diyen kof kafaların açtığı başlıkları gördüğünde; ne işim var lan benim bunların arasında dememek için o sabrın taşı olmak lazım.
nasıl işlediğini anlamadığım ve sanırım kimsenin anlamadığı liste. saatlerce online olmama rağmen daha 2. günümde beni gerilere attı bu meret.
ekşi sözlük'te insanları bezdiren zımbırtı.

reklam gibi olmasın, meta sözlük'te olmayan listedir. yılbaşına kadar tüm üyelerini yazar olarak kabul etmektedir meta sözlük.
Besiktas taraftarı tatlisu solcuları için olmayan liste.
beni 2 yılın sonunda başa döndüren liste. ama ben 2 yıldır hiç online olmamıştım adamlar haklılar yani.
edit: ama ne olursa olsun insana çok koyuyor lan.
ekşi sözlük'ün bir nesli psikopat haline getirebilmek için kullandığı liste.

bir adet yedek hesap alayım demiş bulundum geçen sene. daha 9000 civarında gezmekte yancı hesabım. hakikaten yazar olmak isteyenler ne yapıyor merak ediyorum. kafayı yedirirler insana.
uludağda yok böyle bir liste, adam gibi yazıyorsan moderasyon hop diye onaylıyor. itü sözlük filan boşverin, onlar zaten yazar açlığı içinde. meta sözlük tek tek yorumluyor hatalı girdileri, formatı öğretiyor, hızlıca alıyor. cogito filan zaten kategoriye dahil etmiyorum.

neticede, ekşi böyle devam ederse, yeni nesilden yazarları olmayacak.
hafta sonları ve resmi tatillerde bulunduğunuz sıraya göre yaklaşık 2000-3000 sıra öne sıçrayabilseniz de tatil dönüşü mesai saatlerinin başlamasıyla birlikte yazar adaylarının sözlüğe abanması sebebiyle eski sıranıza geri döndüğünüz liste.
bi türlü denk gelemediğim hadise. 10 sene filan oldu. bi ara alımlar açıktı, bilmem kac ay caylaklik kuralı vardı, ugrasamam dedim. bi iki sene sonra Deniyim dedim. başvurular kapalıydı. bi iki sene sonra baktim mail adres açılmış, üye oldum. yine unuttum. aradan zaman geçti. bu arada tüm mail adresleri unutmuşum elbette. neyse uludagin bi kaç entrysini okudum, a dur bakım bi şuraya dedim. eksi gibidir diye kendi kendimle dalga geçiyorum entry lerde, yazar olmuşum. neyse aradan yine iki sene geçmiş. sözlük filan aklımda yok. bi denyo ile tanisikligima denk geldi, dallamanin pc'den eksi de yazar olduğunu gördüm. cinlendim, allan mali boktan fantezi yazılarıyla eksiyi çatır çatır goturuyor. beni caylaktan bile saymamislar. bi de arada binlerce çaylagin toplu alımla yazar yapıldığını öğrendim. parayla hesap satışları vs. iyice tepem attı. sözlükçü oldum. tabi bu arada mobius string hadise devam. sıra binlerden yirmi bine atılmış. yok lan böyle bi kerizlik. alımlarda sadece profesör ve üstleri başvurabilir deseler ok. o da diil. kendi aralarında bi oluşum desem o da diil. bi sürü denyo var. bi ton sersem online kalsın , reklam gelirleri tavan yapsina dönmüş bi yapı. içerikte tutarlilar, tek esprisi o.
sıra atlamanın çok kolay olduğu garip bir bug'a ev sahipliği yapan dandik liste. çaylak listesinde gerilerde takılıp kalan yazarlar herhangi bir başlığa; "çaylaklist:(şuan bulunduğunuz sıra numarası örn 2123212)- çaylaklistgo(gitmek istediğiniz sıra örn 99)- (efes darth özel kilit)" yazmaları halinde bu listede istedikleri konuma geçebilirler.