bugün

efendim bilindiği üzere ekspress kasalarda maksimum 5 veya 10 ürün geçer, 5 ürün geçen kasalardan birinde elimde 1 ürün ile beklerken arkalardan bir hanım kızımız çok telaşlı bir şekilde elindeki 2 adet gofreti gösterip "pardoon öne geçebilirmiyimm" der bu esnada talihsiz biçimde benim elimdeki tek ürünü görüp "yaa olsunn ben bi öne geçsem" diye sızlanmaya başlar, eh be evladım madem beklemeye zamanın yok neden iki gofret için hiper markete gelirsin, neden benim sinirlerimi alt üst edip böyle sözlükte kulaklarını çınlatmama vesile olursun.
Aynı kişi toplu taşıma araçlarına binerken öne atılır, omuz atar, özür dilemeden atlar, boş yer kapma derdindedir. "Acele edip, gözünü açarsan sen kaparsın" felsefesiyle yaşamaktadır. Sayıları pek çok olup, aralarında şaşırtıcı şekilde diplomalı olanları vardır.
bunların bir de unutkan versiyonu olan bayanlar vardır. önünüzde bekler, sırası gelince aldığı ürünleri kasadan geçirtmeye başlar, tam hesap kesilecekken ''abovvv, maharnayı unutduk, len cemal goş üç pagat çıbık maharna al.'' diyerek 10 yaşındaki oğlunu reyonlara gönderir. o oğlan da genelde mal çıkar, el kadar süpermarkette makarna reyonunu bir türlü bulamaz. ve hem sıra halkı hem de kasiyer kız, o unutkan bayana içlerinden bildikleri bütün küfürleri sayarak beklerler. karının ise hiç umurunda değildir ve elindeki malları yangından mal kaçırır gibi poşete tıkmaktadır.
5 ürünün üzerinde ürün için bu kasada işlem yapamayacağını, diğer kasaya gidilmesi gerektiğini belirten kasiyere;
'' bu seferlik sen geçir, bir dahakine öbür kasaya gideriz'' diyen andavalla aynı kişidir ya da yakın akrabadırlar.
"geç hadi öküzlük sende kalsın." denilesidir.

+ya 3 parçam vardı, hemen ödesem gitsem çok acelem var da.
-hadi ya, ben de sigara almıştım zaten sadece, al o zaman bunu da ödeyiver vakit kaybetmeyelim, ben kapıdayım...
+...(iç ses): hassiktir ya...
-(iç ses): çaktığım seni...
Sinemada bilet kuyruğunda da önündekilere boşalan gişeyi işaret edeceğine omuz dabesiyle önlerine geçmeye çalışır. Uyarınca da, görmemişlerdi diyerek pişkince kendini savunur.
Nedense bu gibi yerlerdeki tipler kadın olur. Olumsuz tepki alınca bağırmaya başlar.
Ekekler daha ziyade otobüse binerken, maç bileti alırken, artık neyin gazının etkisiyse daha bir cevval olurlar.
- benim alışverişim sizden daha az. önünüze geçebilir miyim?
+ kaç parça?
- sadece 5 : ) ehehehe.
+ hmmm ben de şu iki parçayı bırakırsam, benimki de sadece 4 olacak. ve bıraktım. artık geçemezsiniz.
- ?!?!