bugün

eksilenen yazarın kendine eksi verdiğini tahmin ettiklerini eksilemesidir.

örnek vermek gerekirse bir başlık açtınız ve hemen akabinde (-1) yazısını gördünüz. azıcık bekleyin. hemen oraya bir entry girilecek. bakın o sizin görüşünüze uygun mu yazıyor. hayır, tam aksini savunuyor. işte ibne entry'nin kalitesine göre değil görüşününüze göre eksilemiş. basın eksiyi ibneye. şimdi birinciyi halletiniz, bu sefer ikinci bir not geldi. (0). onu da şuradan anlıyoruz: verilen puan 2 ama toplam (-1). demek ki ikinci puan veren 0 vermiş. az bekleyin, entry'yi girince sıfırı çekin. biraz beklerseniz sıfır veya eksi verenlerden birisi değiştirirse siz de değiştirin.

buna aslında ibneliğe ibnelikle karşılık vermek de denilebilir. karmanızı düzeltmez ama rahatlamanızı sağlar.
bakın mesela ben artıladım şimdi aynı taktik işe yararsa banko 1 artım var demektir.
edit: evet ben denedim işe yarıyor. ama 2 eksi geldi bunları bulmam lazım şimdi kime eksi versem şaşırdım.
bir de eksi verip kaçan ibneler var. onlara yapacak bir şey yok.

hani zilinizi çalar da bazı yumurcaklar kaçar ya, siz de arkalarından oç ları diye bağırırsınız. hah işte onlardan. *
eksiledim mesajı yüzünden yapılandır.
adaletli davranmak olan eylemdir.