bugün

bilkent üniversitesini kazanmaktan daha zor olan eylem. 3 yildir ugrasip yazar olamadim. yaziklar olsun eksi, sattin beni!
artık birçok muadili çıktığından pek de bir farkı kalmayan eylem.

ha, hız bakımından isterdim. çok hızlı lan.
bunun geyiği falan dönüyor ya işte heh işte o yüzden olmuyor evladım, o yüzden olmuyor canım benim. birşey o güzelim kıymetli gözünde büyüdükçe karşı tarafın ziklemez egosu o yüzden şişiyor. sen ilah gördükçe onu onun tabiri caizse dininin şartları daha da kallavileşiyor. çünkü bu durumda o değil sen ona muhtaçsın.

yemin ederim çoğu insan (şimdi hayır demesin) sıçacakken bile en iyi tuvalet nerdedir diye kalkıp oraya bakıyor. sıçacak tabiri ucuz bir tabir oldu belki ama durumu gözler önüne sermek içindi. ben abartayım sen anla hali.

tamam ekşi bir ilk. tamam ekşi çok iyi işler sundu. tamam ekşi falan filan da. kardeşim bu eziklik niye? yok odtüydü, yok boğaziçi'ydi. kaldırma aga poposunu. popoyu kaldıran sensin.

ekşi sözlük ün yarısından fazlası medyatik kişilerdir bu işin görünmeyen yüzüdür. kaymak tabakadır. onlar orda gündemi belirler. bir jargon oluştururlar. sokak böyle konuşsun isterler, üniversiteli böyle konuşsun, bunları okusun, bu filmleri izlesin, bu dizileri izlesin, bu karılara af buyurun dibi düşsün kadınsa kullanıcı bu oğlana dibi düşsün diye ilahlarını pompalayıp dururlar.

geride kalanlar figürandır tötünü de yırtsa sadece kenarda köşede kalan yazar çaresizliği içinde öyle kıvrılıp sağda solda ahahah ben ekşi de yazarım oğlum havalarında gezerler. işin arka tarafını bilmezler.

ekşi sözlük beyaz türk işidir sen kavruk, yağız delikanlı en fazla kenarda köşede kalmış bir yazar olursun. olabilirsen o da. öp başına koy.

ama ekşi sözlük te yazar olmak diye gelme bana. zira gerçekleri yazarsam tötümüze girer ve atılırız bu ulu sözlük ten.

ibnelik yapıp bok atmıyorum ekşi ye. haddim de değil ama perdenin arkasını kaldırmak icap eder. biz kaldırdık ama viran eylemeyecez güzel bir iştir ekşi de yazar olmak.

ama onların kutsallarına bir söv de gör o vakit.

onların kutsallarına pek söven yok. orda kemalist, islamcı, evrimci, antievrimci kavgalar değildir onların işi. o görünen kısmı. islamcıları kandıran kısmı. kemalistleri kandıran kısmı. işin perde arkası başka. bizim çocuklar o başlıklarda orda kavga verdiğini sanırken (her iki cepheyede diyorum bizim çocuklar diye) birileri ortalıgın anasını satmakta. kültür işgali yapmakta orda. beyinler tecavüze uğramakta.

mevzu uzundur. arz ederim.
kolay değildir. üye olup ilk 10 entrymi girdikten sonra bir yazarlık sırası gördüm ki dudaklarım uçukladı. 52.580! ulan üzerine para verseniz daha da gelmem davos'a. ben vazgeçtim sözlüğünüz sizin olsun bana ulu sözlük yeter...
Cok okunulurluk disinda matah bisey degil. Yaklasik 3 yildir hem ekside hem uludagda yazan biri olarak farki soyle soyleyebilirimki , toplumsal olaylarda eksi biraz daha duyarli ve baslik acmak yerine acilmis basliklar uzerinden yuruyor , yas ortalamasi daha buyuk 30 gibi diyebiliriz neticede 99 da kurulmus bir site, uludag ise yas ortalamasi daha kucuk daha ogrenci , basliklar birer entry ile akiyor, baslik siniri olsa cok daha guzel olacak.