bugün

sırf gıcıklığına, ya da kendi fikrini çürüten bir şey yazıldığı için canı isteyenin istediğine eksi oy verebildiği bir ortamda, eksi oylama sisteminin hiçbir değeri ve anlamı kalmadığını düşünen kişinin tavsiyesidir.bu yüzden bir kimsenin birilerine eksi oy verme hakkını kazanması için belli bir yeterlilik sürecinden geçirilmesi ve hakedene bu hakkın verilmesi gerekir.eğer böyle olursa yazarlar da eksi oylar gereği öz eleştiri yapabilirler, yoksa bu gidişle yemişim eksisini, formatını anlayışı yayılacaktır.

edit:ya allah aşkına, şu yazarı eleştiren arkadaşlar önce bir ilk entry'yi okusun bir anlasın ne diyor bu adam ne maksatla diyor diye, sonra yazarı eleştirsinler, yok eksi oy almak gücüne gitmiş falan diye.

not: bana ne oy verildi karmam ne umrumda değil zaten neden mi?işte yazdığım nedenden dolayı, kalite sınırı yok ki oylamada, olsa ciddiye alacağız belki, o yüzden başlığı şöyle düşünelim "sözlükte oy verme hakkı için yeterlilik aransın artı eksi farketmez" maksat iyi anlaşılsın diye.
yeterlilik derken?
ben yeni yazarım diye diğerleri kadar düşünemiyorum,fikr-i selim bir insan değil miyim?
herkes kendi yaş-düşünce olgunluğu paralelinde hareket eder.
bahsettiğin yazarlar muhtemelen kemale ermemiş kişilerdir.
başka bir entryde sinir olmuş,kin gütmüş her entryni gördüğünde eksi basmış olabilir
ve fakat benim için onların eksisinin de artısının da bir mühimmiyatı yoktur.
şimdi sakinleş;
bir artı veriyim de sevin.
(bkz: eksi oy verenler ahlak yoksunu mudur)
eksi verenlerin olması iyidir. zira herkesle aynı fikirde olmak istemem. aslında eksi alıyorsan anla ki çok pis rahatısz oluyorlar. misal bugün "6" yazdığım her mesajda eksi alırım. demek ki neymiş içleri acıyormuş. yediğim her eksi benim için bir övünç kaynağı.
karması en az 450 ve üstü olsun.
(bkz: zall bizi siklemiyor)
zall bizi diskoya götür.
(bkz: zall kim lan)
şahsen saçma bulduğum öneri... sırf seninle aynı görüşte olmadığı için eksi oy veren birini kale almak gereksizdir. hem eleştirilmeyi kabul etmek gerek, çünkü nasıl eksi oy verenin sizin kelimelerinize, düşüncelerinize, haksızlık ettiğini düşünüyorsanız, onlarda o yazıyla onların düşüncelerine haksızlık yapıldığını düşünüyorlar. bence oy vermek için yeterlilik aranmasını talep etmek yerine, eleştiri kaldırabilen ve yazdıklarının ideal olmadığını kabul edebilen yazarlar aranmalıdır.
eksi oy vermek için yeterlilik aranması hiçte uygulanabilecek birşey değildir .
şöyleki sözükte kim olursa olsun , ne yeterlilikte olursa olsun , düşüncesini patavatsızca , kırıcı , küfürlü ve aşağılayıcı bir şekilde ifade eden yazarlara ve yazılara bir şekilde tepki vermek için eksi oy kullanabilir .
burada sözlük genelinde bir kalite artışı olmadığı müddetçe sadece eksi oy vermek için belirlenecek yeterlilik ve kıstaslar yetersiz kalacaktır . sorun daha geneldir .

- edit - adam haklı galiba bunun nesini eksilediniz lan . yok yok şimdi anladım ben kimin eksilediğini !!!
Yüzde on barajı kadar saçma bir ölçüdür.
Kim, başka birinin yeterlilik derecesini ölçebilecek kadar, yeterlilik hakkını kendinde bulabilir ki?
artı oy verme konusunda herhangi bir talebi olmayan yazarın, eksi oy konusunda neden bu kadar hassas olduğunu anlamadığım öneridir.

övülmeye gelince pek hoşumuza gidiyor ama eleştiriye gelince biraz gücümüze gidiyor sanırım canım kardeşim. ha, olabilir mi?
hatta edebiyat fakültesi mezunu olup en az 3 yıl iş deneyimi olsun. mutlaka prezentabl olsun, esnek çalışma saatlerine uyum gösterebilsin. cv sinde önceki eksi deneyimlerini ayrıntılı anlatsın. zşlkmşğkepoöfisaisaf.
ne ciddiye alıyon arkadaşım artıyı eksiyi. bırak millet ne derse desin. de get, eşin bak.

kimsenin artısıyla yaşamıyoruzki eksisiyle ölelim.
artı-eksi, karma kimin umrundadır.. kişiler karmalarının düzgün olmasından ziyade fikirlerini doğru anlatabiliyorlar mı, bununla ilgilenmelidirler.

ha -202 karma ayrı bir şey tabi.
güncel Önemli Başlıklar