1. 1.
  Beratın ekonomik eylem planı işe yaramadı herhalde. Hani çok güveniyorduk damada?

  Ayrıca Ekonomiyi bu hale getiren abd diyorsunuz, gidip abdli şirketle anlaşıyorsunuz. Amerika dostumuz mu oldu şimdi? iphone kırdık o kadar boşa mıydı?
  5 ... inheritance vice
 2. 2.
  gazetecilerin bile ajanlıkla suçlandığı bir dönemde en ironik olan da, Devlete ait en gizli bilgilerin bir ABD'li şirkete teslim edilmesi...

  16 BAKANLIK ŞiRKETiN KONTROLÜNDE OLACAK

  Albayrak, “Yeni program bünyesinde kurulan Maliyet ve Dönüşüm Ofisi için uluslararası yönetim şirketi McKinsey ile çalışmaya karar verdik. 16 bakanlıktan temsilcilerin bulunduğu bu ofis, tüm hedeflerimizi ve sonuçlarımızı her çeyrekte kontrol edecek” dedi.

  ŞiRKET HAKKINDA BiLGiLER

  McKinsey şirketi 1926 yılında adını aldığı James McKinsey tarafından Chicago’da kuruldu. Dünyanın ilk yönetim danışmanlığı şirketi olan McKinsey’in merkezi New York’ta bulunuyor.
  Şirketin istanbul ve Ankara dahil toplamda 44 farklı ülkede 83 ofisi var. Şirket ayrıca 3 milyar dolarlık bir ciroya sahip.

  ENRON’UN BATIŞI

  Danışmanlık şirketi McKinsey'in adı, ABD’li enerji devi Enron’un batmasına giden süreçte de gündeme gelmişti.
  Öyle ki, gözlemciler, Enron'u "McKinsey'in yarattığını" söylüyorlardı. Skandalın patlak vermesine dek dünyanın "en prestijli" danışmanlık şirketi olarak bilinen McKinsey’in, Enron'un, çeşitli usulsüzlükler ile ABD'nin en büyük tekellerinden biri haline gelmesini sağlayan kuruluş olduğu iddia edilmişti.

  McKinsey tavsiyeleri ile Enron, kısa zaman içinde, ABD'de enerji dağıtımı yapan bir şirketten, uluslararası faaliyet yürüten dev bir "piyasa belirleyici" haline geldi. internet üzerinden petrol ve doğalgaz sözleşmeleri satılıyor, tedarikçiler bulunuyor, fiyat indirimleri yapılıyordu.
  2000 yılının ilk 9 ayında Enron'un kârı yüzde 45 artışla 1 milyar dolar sınırına dayandı; ciro ise iki kat artarak 60 milyar dolar oldu. Enron'un o dönemdeki genel müdürü olan Jeffrey Skilling, 1979-90 arasında McKinsey'de çalışmıştı. Bu dönemde Enron, McKinsey'in eski yöneticileriyle doldu.
  Danışmanlık şirketi, Enron'u adeta bir tür "deney hayvanı" gibi kullanıyor, yeni yönetim taktiklerini Enron üzerinde deniyordu. Danışmanlık şirketi, Enron'u 20 farklı projede kullandı. Dahası, McKinsey yöneticisi Richard Foster, Ekim 2000 ile Ekim 2001 arasında Enron'un 6 yönetim kurulu toplantısına bizzat katıldı. Enron'un yükselişi, Bush yönetiminden bağımsız değildi. Bush tarafından Teksas eyaletindeki kamu idaresinin başına getirilen Brett Perlman, 5 yıl boyunca McKinsey için çalışmış, bu arada Enron'un elektronik ticaret sistemine geçişini sağlamıştı. McKinsey'in Enron'a sunduğu saldırgan ticaret taktikleri, şirketin sonunu da getirdi. Büyük ölçüde McKinsey tarafından yaratılan "Enron mucizesi", birkaç yıl içinde felaketle sonuçlandı.
  Şirketin muhasebe usulsüzlükleri, borsa yolsuzlukları yaptığı, ancak bu yolla borsadaki değerini yüksek tutabildiği anlaşıldı. Gerçekler ortaya çıktığında McKinsey "gemiyi" terk etti ve Enron'un batışını uzaktan seyretti. Dev şirketin iflası ile on binlerce Enron çalışanı işini ve emeklilik haklarını yitirdi, beş parasız sokakta kaldı. Arthur Andersen adlı muhasebe şirketinin başı, Enron'un muhasebe usulsüzlüklerine karıştığı için epey ağrıdı. Ama Enron faciasının asıl yaratıcısı olan McKinsey, bütün bu yıkımdan fazla yara almadan çıkmayı başardı. (Kaynak: Evrensel)
  3 -1 ... klimanjaro
 3. 2.
  arthur anderson, yer yüzünden silindi enron skandalından sonra.
  1 ... monk of monkmountain
 4. 3.
  Temel politikası antitürkizm olan akp'nin şaşırtmayan icraatıdır. Vatana ihanettir.
  Akp zihniyetinin milli olan her şeye alerjisi vardır.
  5 ... has kemalist
 5. 4.
  (bkz: mckinsey şirketini bilale anlatır gibi anlatmak)

  (bkz: madem her şeyi biz biliyorduk neden mckinsey)
  ... rumeli71
 6. 5.
  ikinci abdülhamid'in kurduğu düyun-u umumiye'nin üçüncü abdülhamid tarafından tekrarlanan benzeridir.

  osmanlı'nın çöküş dönemi ile türkiye cumhuriyeti'nin 1945 sonrası dönemi ne kadar benzer..
  1 ... napesend
 7. 6.
  kandırılıyorsunuz, söylemiştim, defalarca...

  (bkz: türkiye cumhuriyeti/#39006495)
  (bkz: abd li bakanların mal varlıklarının dondurulması/#39978157)
  (bkz: şaka maka amerika ile savaşıyor olmamız/#39693856)
  ... paulista