bugün

iyi olan ekonomik verileri kotu gibi gosterip, her ulkede yasanabilecek sikintilari sadece turkiye de varmis gibi gosterip umutsuzluk asilamaya calismaktir.
ekonomi iyi deyince iyi olmayacağından gerçekleşen durumdur. (bkz: hayallerde yaşıyor bazı arkadaşlar)
benim cebime para girse, rahatça yaşamımı sürdürsem ekonomiyi mi kötülerim? yiğidi öldür hakkını ver demişler. cep boş ki gerçekleri söylüyorum!
rosava da tam tersini yapıp şuurumuzu bükmüştür bilincimizi sikip atmıştır. teşekkürler kardeş.
ironi mironi kayarım ben buna.
götü batıya verilmiş , zenginin daha zengin fakirin daha fakir olduğu bir ekonomide , birilerinin oğlu amerikalarda okurken bizim çocuklarımızın 5 buçuk yaşında daha inşaası tamamlanmamış okullarda eğitim görmeye çalışması ve daha zibilyon tane durumla açıklama cürretine girdiğimiz ama haksız (!) olduğumuz aşılama halidir.

toplumsal düzen zengin muhafazakars wins şeklinde açıklanırken , loser olan ve fikirlerini başkalarının fikirlerine göre oluşturmayan bizler elbetteki kaybetmek konusunda haklıyız dostları. arz olunur.
ekonomi kötüyken iyi beslemek fazla rosavacılık- pardon polyanacılık olmaz mıydı?
bu gençlerimiz bir restoranda oturduklarında yemeklerden önce fiyatlara bakıyorlarsa; (ki bir çoğu öyle yapıyor) onlara ekonominin kötü ya da iyi olduğunu aşılamaya çalışmak gereksizdir, lakin durumun farkındadırlar zaten. hastalanmış bir kişiye aşı yapılmaz serum verilir bunu herkesler de bilir.
(bkz: imalı konuşma sanatı)
ekonomi iyi deyip, bütçe açığını zamlarla vatandaşın cebine el uzatarak kapatmaya çalışan başarısız bir hükümetin ultra yalakası olan kişi iddiasıdır.
piyasada bulunmamış ticaretin şu an nasıl çıkmazda olduğunu bilmeyen evde oturup entry giren sağlıksız manevi nesil ürünü düşünce.

kalp gözü açık olmak bu olsa gerek ; bok içinde yaşansa da cennette yaşandığını düşünmek.
benim bilinçli olarak bil fiil yaptığım şeydir. artık iyi olan şeyleri de kötülemekteyim. adaleti kendine çevirip esir alanlardan neyim eksik benim? benim de en az onlar kadar hıyarlık yapma hakkım var, haksızlık yapma hakkım var, yalan söyleme hakkım var. ben de artık bütün gerçekleri çarpıtmaya karar verdim. benim de hakkım.
chp zihniyetidir. nereleriyle bakıyorlarsa artık bardağın hep boş tarafını görüyorlar.
ekonominin kötü olduğu gerçeğini dile getirmektir.ekonomi iyi deyip milleti kandırmaktan daha iyidir.ekonomi iyi olsa bir yıl içinde dogalgaz yuzde 48, elektriğe yüzde 20 zam yapılırken asgari ücrete neden 30 lira ,memur maaslarına neden yuzde 3.5 zam yapılır bir anlatıversin bi zahmet..not parti taraftarı değilim.
çocuklara masallarla sahte dünya yaratmaktan iyidir.
büyüdük ve hiçbir şeyin masallardaki gibi olmadığını gördük...

gerçekleri iyileştirmek daha doğrudur. *
Öğretmenlerin teşvik etmek için uyguladığı yöntemlerden bir tanesi. "Bu kötü ekonomiyi düzeltmek sizin elinizde."
gençlerin mevcut ortamda default olarak umutsuz olmaları sebebiyle geçersiz önermedir.

diğer ülkelerde ne olup bittiği bizi ilgilendirmez. burası türkiye ve burada olanlardır asıl önemli olanlar. ispanya batmış, yunanistan'ın ebesini bellemişler vb. bize ne amk? yansın ibneler, bana ne? işsiz gençlerimizin sayısını 2'ye bölerek halka aktaranlara inanmıyoruz biz. gençler umutsuz, yaşlılar da öyle. hepimiz geleceğimiz için endişeliyiz. akaryakıta, vergiye, ıvır zıvıra zam dayayıp, benim maaşımı aynı bırakıyorsan, bu işte bir yanlışlık var demektir. daha önce söylemiş miydim? sikerler öyle büyük ekonomiyi.
bilincli olarak yapildigi izlenimi uyandirmaktadir.
ekonomiyi beğenmiyorum fakat gençlere umutsuzluk aşılamıyorum.
büyüklerimiz bizim yerimize düşünmek zorunda kalmasın gençler okusunlar diye yorumda
bulunuyorum.
hikaye anlatanlar için gerçeklerin can acıtmasıdır. kimse umutsuzluk aşılamaz biraz objektif olunur ve araştırılısa kabak gibi ortada olan durumdur.
ticaretle uğraşan bir tüccar olarak, piyasalarda talepte ciddi bir daralma, nakit akışında ciddi sıkıntılar olduğunu görmeden yada bilmeden yorum yapılması şahsımı şaşırtıyor.
ekonomiye sırça köşklerden değil, bir parça da olsa esnafların gözünden bakabilmek gerekmektedir.
iyimser arkadaşlara önerim, yakın ilişkiler içinde oldukları bir banka şubesine gidip dönen çekleri araştırmaları, faydalı olur.
cari açık 80 milyar dolar olmuş, iç-dış borç toplamı 680 milyar dolara yükselmiş düşük kur yüksek faizli sıcak paraya dayalı tüketim ekonomisiyle daha ne kadar gidebilirsin.coninin sıcak parasıyla daha ne kadar ekonomiyi döndürebilirsin.bunlar gerçek veriler.hepsi bizzat tuik'in yani akp iktidarının verileri.

bugün çık dışarı esnafa tüccara sor bakalım sana ne anlatacak.piyasada ciddi bir durgunluk var çünkü abd'nin ırak işgali sonrası 3-4 yıllık genleşmeden sonra adım adım dünyada para suyunu çekmeye başladı.bizim gibi üretmeyen dışa bağımlı ekonomilerde haliyle yavaş yavaş bir durgunluğa doğru gidiyor.yunanistan ile aramızdaki tek fark coni bize düzenli olarak para gönderiyor yunanistan ise almandan para alalım mı almayalım mı bunun tartışmasını yapıyor.başka çareleri olmadığı içinde almanın boyunduruğuna giriyorlar.

biraz saksıyı çalıştıralım ekonomi çok kötü yönetiliyor.türkiye üretmiyor.sıcak parayla ancak o paranın arkasındaki gücün paşa gönlüne göre ilerleyebilirsin.o para kesildiği anda memur ve emekli maaşlarını bile ödeyemezsin.tıpkı yunanistanda olduğu gibi.
zehri salıp kaçmakla eşdeğer sayılabilecek bir sözcük grubu.
rakamları düzelmek adına cari açık 50 milyar dolar civarına gerilemiştir.