bugün

hapı bile ekmek arasında yutan bünyemin güç bela kabullendiği durum yalnız karbonhidrat ihtiyacını karşılama konusunda ekmeğin önemli yeri var. kilo almayayım diye ekmeği kesip ondan sonra ay kolum tutmuyo bacağım kalkmıyo diye söylenmek çok ayıp ve yanlış.
saçlarınızı döker.
http://www.youtube.com/watch?v=FxD2c7QlTO8
ekmek yerine poğaça yiyerek uyguladığım bırakma eylemi. epey faydasını gördüm.
zayıflamaya doğru atılmış doğru bir adımdır.
Bugün aldığım karar. Aldığım kilolardan ekmeği sorumlu tutuyorum. Kolayı birde. Eskiden koldan nefret ederdim. Sonra alıştım. Fastfood , abur cubur asla yemezdim. Dondurma , çikolata sevmezdim. Evlendikten sonra oktay usta ' ya dönüştüm ; pizzalar , börekler , pastalar , bin bir çeşit yemek , tatlı.

Bundan sonra ekmek ve diğer hamur işlerini hayatımdan çıkarıyorum. Yoksa ciddi ciddi obez olacağım.
3 senedir, sucuklu tost günlerim dışında ciddiyetle gerçekleştirdiğim uygulamadır.
aynısını şeker için de inşAallah..
3 gündür yaptığım.

vücut alışamadı hala. yemeklerden zevk alamıyorum ve tabi kl öğünler arası çok çabuk acıkıyorum.

yalnız harbiden, artık menemen de yiyemeyecez madem ekmek yok.

ulan göbek..
doymayacak olmaktır. makarnayi pilavı bile ekmekle yemeden doymuyorum, kilo da alamiyorum, galiba insan değilim. evet.
trakyalılar için ölüm demektir.

ekmek yemek
Çoban öğle yemeği olarak tasa süt koymuş tahta kaşığı tam tasa daldıracak bir yılan ondan önce davranıp kafasını tasa sokmuş. Çoban elindeki tahta kaşıkla yılanın başına vurarak “Ekmenen ye ekmenen” demiş.

ben de ekme çok seviyorum. Rahmetli babam gibi..o da bir elinde kaşık öteki elinde ekmek tutardı çorba içerken.
Zayıflamak isteyenler veya diyette olanlar genelde ekmek yemeyi bırakırlar veya kepek ekmeği yerler.
ekmek yemeyi bırakıp makarnaya pilava abanırsanız hayatınızda değişen bir şey olmayacaktır.
yapılması, tecrube etmesi zor bir olaydır/perhizdir.

Artık çoğu sofradan aç kalkacaksınız, yemek fotolarına, vidyolarına bakamayacaksınız.

kısacası ekmeği bırakana helal olsun dediğimdir.