bugün

halk ekmek te bundan geri kalır mı? 20 kuruşken önce 25 kuruş, bu haftadan itibaren 40 kuruş olmuştur. resmen eşeğin semerine su kaçmıştır. bunu yapanları allah'a havale ediyorum.
(bkz: durmak yok yola devam)
endişelenmeyin ey ahali!

%47'imize bedava dağıtacaklar... ekmeği,kömürü,pirinci...
aaa!
ne?
yoksa siz oynuzu akape'ye vermediniz mi?
ah cicim neden yaptınız böyle bir şeyi, tayyip'i üzmek allah'ı üzmekti hani?

o zaman sizde benim gibi ekmek yiyemeyeceksiniz ey %53!
afiyet olsun...
iyi bir şeydir, halk o kömürlerin parasının nereden geldiğin öğrenmelidir.
Ekmek satış fiyatını 25 ykr'ye indiren dikili belediyesi başkanı Osman Özgüven'e açılan soruşturmalara bakıldığı taktirde bu durum karşısında halkın ayaklanmasına muteakip egemenlerin napolyonvari bir şekilde ekmek bulamıyorlarsa pasta yesin ipneler ya da bizim dergaha gelsinler tavsiyesi ile devam edecek olaylar silsilesidir.
Avazımca yuhalanası, bu kadar olur dedirten kelime. Bir zamanlar aslanın ağzında derlerdi ekmek için.. Şu an neresinde kaçmıştır acaba?
Kendi ekmeğini kendin yap daha ucuza gelir sanırsam.
(bkz: Ekmek yapma makinesi)
(bkz: ekmek yoksa pasta yesinler)
bilen bilmeyenin hakkında konuştuğu olay. fırıncılar birliğinden aldığım bilgiyi açıklıyorum efendim:

- tekli ekmek (150 gr, bugünkü fiyatı 40 ykr) artık satılmayacak, ekmek (300 gr) 90 - 100 ykr olacak. ayrıca ülkemizde kuru tarım yapıldığından dolayı, her sene buğday fiyatı oynamaktadır. bu zamın nedeni kuraklık. ancak seneye fiyatlar normale döner mi? burası türkiye unutmayalım.
Daha onceden oynanan oyunun tekraridir, seneler once yine benzeri bir sey yapilmisti. tek ekmek gramaj arttirilarak cift ekmek olarak satilmaya baslanmisti, sonra ekmegin gramaji yavas yavas indi ama fiyati inmedi. Her 5-10 yilda makyajli zamlar geliyor boyle.netice itibariyle bugday, benzin, dogalgaz gibi girdi maddelerinin fiyati asiri arttigi icin firincilar ya gramajtan calacaklar ya da kaliteden. Tabii bunda esas sorumlu bugday piyasasinda spekulator mudahalesine izin veren hukumet veya burokratlardir .

Belki ilgisi vardir
http://bence.wordpress.co...r-niye-mis-gibi-kokmuyor/
1 kilo ekmeğin bir kilo makarnadan daha pahalı olması durumudur.