bugün

akp hükümetinin işidir. 3 bin ilk atama 2 bin ek kontenjan 5 bin tane. ne açık varmış be arkadaş peh. evet.
ilk atamada en fazla atanan öğretmen grubu olarak dikkat çekmemek için sonrasında 3800 atamanın ardından 2000 daha ekleyerek duruma kılıf uydurmaktır. bu sayede ilerde devletin yönetim kademelerinde badem bıyıklı dini bütün cemaatten abilerimizi görmemiz olası. *
toplamda kaç tane din kültürü öğretmeni atanmış oluyor atanamayan bir matematik öğretmeni söylesin bi zahmet..

tekrar ediyorum..

(bkz: allah belanızı versin)
işin ek atama değil din ataması olduğunu tescilleyen durum. https://pbs.twimg.com/media/BUGWTnOCAAA_Lqh.jpg

lan onca okulda onca branş öğretmeni açığı varken sizin yaptığınız şu gericiliği seveyim. çocuklar güzel eğitim alsın memlekete faydalı insanlar yetişsin düşüncesi yerine herkesi üniversiteye yerleştirip üniversite mezunu oranını arttıralım da avrupa standartlarına uyalım kafanıza da şaapayım ayrıca. devir öğretmen ol evinde otur devri. not: akp döneminde gerçekleşti.
tıpı falan geçip din kültürü okunmasını belirten durum. ulan boşa okuyoruz amk. girip okusaydım bi din kültürü öğretmenliği oh mis. az derse giriyorlar zaten. ekmekten para izinler de cabası.
geleceğe yatırım yapılıyor kısa ve net.
4+4+4 sisteminin getirdikleridir.
"hayde kalkın oynuyoruz, allaaaahh!" benzeri, "hayde kalkınıyoruz, allaaaahh!" gibidir.
diğer açık alanlara almayıp sadece tek yöne yönelmektir. ne de olsa kurum içinde branş değiştirmek bedava. dindar gençlik için özel yetiştirilmiş adam din kültürü hocası olacak sonra aaa branş dolu hadi seni sınıf öğretmeni yapalım seni matematik seni türkçe seni bilmem ne. kolay mı bu işler? planlı hepsi. meslekten soğuttunuz adamı. evet.
(bkz: durmak yok yola devam)
bu giriyle özetlenmiş durum.

(bkz: #21114345) arkadaş editleyip yüzdeliği artırmalı artık.
ortaçağ zihniyetinde bir eğitimin amaçlanmasındandır. din ahlak evde annenin babanın öğreteceğidir. alevisi var yahudisi var hristiyanı var sen bu okullarda namaz kılmayı öğretiyorsun. evet hedeflenen geri kafalı türkiye için binlerce yobaz imal edilmeye çalışılınıyor. ama türk gençliği buna müsade etmeyecektir. dindar nesil zırvasına inat düşünen bireyler olacaklardır.
Eyvah! Seriat geliyor kacin!
Donemimde atanamayan ogretmen kalmayacak, derken parantez acip din kulturu ve ahlak bilgisi diye belirtmeyen, hukumetin yaptigidir. Oldukca basarili (!)
ülkenin ihtiyaçları doğrultusunda yapı.. ihtiyaç deil de olm buna da şükür lan ya biz illa kendi adamımımızı sokucaz deyip başka işl.. yok la onu zaten yapıyolar. hay anasını bi paradoks yaşıyorum şu an.

bi de ayrıca (bkz: din iman olmadan kuru bilgi neye yarar)

tanım yapayım bi de: abesle iştigaldir.
ataması yapılmayan bir öğretmen olarak bize reva olan uygulamadır.

biz sesimizi çıkarmayalım, birleşip hakkımızı almak mücadele etmeyelim sonra adamlar şu kadar atanıyor bize niye yok. reva arkadaşım biz atanamayan öğretmenlere. adamlar din kültürü öğretmeni olarak değil neredeyse direk müdür yardımcısı olarak atanıyorlar. bir sonraki atamada o kadro yine boş yine yeni 5000 alım.

sesini çıkaracaksın arkadaş. sen (yani ben) öğretmeniz, insanlara insanlığı öğretme , düşünen bireyler olabilme gibi özellikleri vereceksek eğer, hedef buysa önce kendi insanlığın gereği hakkını arayacaksın.

savaşa, cezaevlerine ve eğitim dışı onlarca gereksiz yere para ayırmasını bilenler eğitime daha çok bütçe ayıracak aslında var olan ihtiyacı gizlemekten vazgeçecek gidermek için kolları sıvayacaktır. senin benim elimde olan hakkımızı alma işinden sen ben feragat ediyor oturduğumuz yerden "amaaaa onlara 5000 atama var bizden 100 kişi almışlar" diye ağlayacaksan bu sana reva arkadaş. daha beter ol. senin yüzünden bende daha beter olayım.