bugün

(bkz: eğitim ve doktrin komutanlığı)
Bilmem kaçıncı kısa dönem askerliğim süresince burada görev yapmıştım. Komik bir anımı anlatayım:

Ben gece görevlisi olduğum için gün içindeki gelişmeleri akşam duyabiliyordum. Bir gün komutan, garajı dolaşırken garajın tenha bir köşesinde bok olduğunu görür sonra çok geçmeden başka bir yerde başka bir bok olduğunu görür. Bunun üzerine 2 gün boyunca garajda nöbet tutup da bu bokları fark etmeyen bütün tertiplere bu boktan sebeple 2 hafta çarşı cezası verir. Ben nöbet tutmadığımdan bu boklu olay beni teğet geçmiştir ama bölüğün 3'te 1'i 2 hafta çarşı cezası almıştır. ilerleyen günlerde yine boklar peyda olur ve o zaman anlaşılır ki bokların nedeni insan azmanı köpeklerdir. O günden sonra ,kulakları çınlasın, boktan ağzı yanmış pek muhterem bir ağabeyim her denk geldiğinde garajdaki köpekleri hınçla sopayla döverek muhtemel ikinci bok sabotajını önlemiş olur.
Bu birimin kurucusu ve ilk komutanı, 28 Şubat sürecinde, Sincan'da tankların yürümesi emrini verdiği gerekçesiyle tutuklandı.
---------
Milliyet gazetesi haberi şu spotla vermiş:
---
Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki (TSK) takma adı “çift beyinli” olan, kimilerinin “filozof” dediği, Çevik Bir ve Doğu Aktulga gibi komutanların sınıf arkadaşı olan, Kara Harp Okulu’nu birincilikle bitiren ve EDOK’un (Eğitim ve Doktrin Komutanlığı) kurucu komutanlığını yapan emekli Korgeneral izzettin iyigün, Refahyol hükümetine karşı darbe girişimi iddialarının araştırıldığı 28 Şubat soruşturması kapsamında tutuklandı
http://gundem.milliyet.co....2013/1677228/default.htm