bugün

nato'ya dolayısıyla amerika'ya bağlı olmayan ege ordu komutanlığının abdullah gül'ün cumhurbaşkanlığını 101 top atışıyla kutlaması hadisesi.

inanmayan baksın:
http://www.internethaber....news_detail.php?id=101552

edit: bazı arkadaşlar ege ordusunun nato'ya bağlı olmadığını bilmiyorlarmış, çok şaşırmışlar. öğrenmenin yaşı yoktur. ege ordusu yunanistan'la daha rahat mücadele etmek için nato'dan bağımsız olarak kurulmuştur.
(bkz: tsk nın gul ile imtihanı)
ege ordusu isterse ege bölgesine sınır çeker ve burası benim deme hakkına sahiptir yani diğer birliklerden farklı bir mantık ile çalışır dış kuvvetlere karşı bağımsız bir ordudur.
maalesef 101 toptan hiç birisi çankayaya isabet etmemiştir.
yamulmuyorsam bu tören her gelene yapılan bir tören olduğu için yapılmıştır. ordu'da a.b.d. gül sempatizanlığı olduğunu sanmıyorum.
kafamı karıştıran haber, kutlama. şimdi amerikancı olan abdullah gül değil miydi? hem taa amerikalardan fethullah gülen mesaj da yollamış. peki niye sadece amerika'ya bağlı olmayan birlik kutluyor abdullah gül'ün cumhurbaşkanlığını. vatanseverler cephesinden açıklama bekliyorum.(eller silah üzerinde olmalı)
geLenekseL bir oLaydır bu kutLama.. zira cumhurbaşkanı aynı zamanda "başkumandan" roLünüde üstLenir.. orduLar her cumhurbaşkanLığı seçiminde bu kutLamayı yaparLar, "başkumandan"ına hoşgeLdin derLer.. ordu bu oLayı abduLLah güL'ü sevdiği için yapmamıştır..

bu oLaydan da bir şeyLer çıkardınız ya.. ne diyeyim.. 101 pare top atışı sizLere geLsin.. * * *