bugün

Efesin ezeceği versustur. Tuborg Efes yanında bira olamaz.
Tuborg malt hoşuma gitmişti şişesi.
tuborgun tadını unuttum efesin zaten hatırlamıyorum. ikisi de çok pahalıdır özetle.
hangi bira markasının daha az modeli varsa en iyi bira o biradır. varın artık kıyası siz yapın.
Efes Pilsener biradır. Tuborg değil. Pilsen Çek bira tipi anlamına geliyor. Bu yüzden garanti tatlardan biridir.

Hiç dikkat ettiniz mi bilmem ama turistler genelde efes içer. Beğenirler yani.

Bana ikisi de güzel gelir.

Prag da ve amsterdam da ev yapımı olsun yerel olsun çok bira içmiş biri olarak son kararım bu iki biradan EFES dir.
2/1 biter tuborg ilk yarılarda daha çok kafa yapıyor. ikinci yarı efes bastırır son dakika golüyle alır maçı.
tuborg lezzetli ve %100 malt bir biradır, efes biraya benzeyen ucuz bir şeydir.
Efes leş oldu iyice. Bir tek özel seri biraz eh işte. Tuborg candır.
10 yıllık alkoligim bir türlü Efes'in o şekerli tadına alışamadım. madem sonumuz morg o zaman aç bir Tuborg.
Bir nefes, seni mutlu etmek için efes.
Şimdi adana'da pek yıllardır bir tuborg hanedanlığı oluştu.

Tuborg, tüm dünyaya izmir'den dolup gider, efes, adana'ya kah izmir dolum kah adana dolum gelir.

izmir dolum bize acı gelirdi adana dolum hoş gelirdi. Adn yazmıyorsa biranın sırtında, pek tercih etmezdik. Acı gelirdi.

Bu süreçte millet tuborg'a alıştı ve tuborg ciddi bir fiyat politikası oluşturmuştu.

Lakin efes tombul şişe, gönlümde her zaman efsanedir.
izmir de üretilen tombul şişe ile adanada üretilen arasında dağlar kadar tat farkı vardır mesela. Ama tuborgun tadı her yerde aynıdır. Bu nedenle tuborg.