bugün

harikulade bir şekilde eğlencenin tavan yaptığı festivalinin 19.cusudur. vay be daha dün gibiydi 11.sine gitmiştim ilk defa. ilk defa bu festivalde nigger görme şerefine nail olmuştum. güney afrika'dan gelen arkadaşım denzel ile mutlaka katılacağım festivaldir. ilgilenenlere duyurulur biletler 20 ytl.
http://www.efesblues.com/

john lee hooker jr
sharrie williams
watermelon slim

daha ne olabilir ?
belki bir kadın, olmasada olur...
her yıl yaşlandığımızı yüzümüze vuran festivalin 19. ayağı. özellikle john lee hookerın oğlunun performansı merak edilmektedir.

hey hey blues is alright
bu gün antalyada düzenlenmiş efes sponsorluğundaki organizasyondur.. konserler harikaydı performanslar mükemmeldi merak edenler için john lee hooker jr.. babasının boom boom parçasını çaldı.. sharrie williams performansı ve özellikle gitaristleri çok iyiydi.. çaldıkları parçalardan biri red house'un neredeyse aynıydı bass riffleri tamamen aynıydı hatta gitar da riffler ve solo itibariyle neredeyse aynıydı.. genel olarak performanslar güzeldi. şu sırayla sahne aldılar;
1. watermelon slim
2. sharrie williams
3. john lee hooker jr.
ankara ayağındaki konserlerin rüya gibi geçtiği festival. özellikle sharrie williams ve gitaristlerin performansları göz ayırmadan izlenecek güzellikteydi, john lee hooker jr. babasının boom boom boom parçasıyla bizleri mest etti, sahneden indiklerinde herkes "one more time" diye bağırdı,bizleri kırmayıp tekrar sahneye çıktı ve son bir parça daha çaldı. kısacası coştular, coşturdular, harika bir gece yaşattılar... ayrıca watermelon slim'in yüzüğüne sahip olma şansını da yakaladığım için kendimi çok şanslı hissettiren festivaldir.
watermelon slim ve sharrie williams ın sahne şovları ve performanslarıyla büyüledikleri festivaldir.
bu sene samsuna uğramaması sebebiyle beniz üzen festival.
dün itibariyle bursa'da gerçekleşmiş, izleyemeyenlerin çok şeyler kaçırmış olduğu konser. sharrie williams'ın o muhteşem zenci gırtlağından çıkan her ses anlatılmaz yaşanırdı. efes pilsen'e de sponsorluğundan dolayı saygılarımızı borç biliriz.
bugün 29 kasim 2008 fenerbahce besiktas maci entry'sini görmemle canıma can katan müziksel bir olay. çünkü fenerbahçe ve beşiktaş'ı tutanların ve futbolu sevenlerin çoğunu bu akşam ki konserde göremeyebiliriz, ben de futbolu seviyorum elitist bi'şey değil bu yahut entellektüel ayağından. sadece demem o ki, kalabalık bir nebze olsun azalabilir, sahneye yaklaşabilir ve müziğin usuna ve ruhuna biraz daha yakın olabilirim.

çok acayip güzel olacağını tahmin ettiğim, vizelerden sonra, cumartesi günü, heyecandan beni saat yedi buçukta uyandıran.

en merak ettiğim performans watermelon slim'in ki, hayırlısı bakalım..
iyi yer tutarak dün gece en önde izleyebildiğim, sesimi kısan ve dans etmekten yoran festival. çok güzeldi. sherrie'nin enerjisini içimde hissettim. bazı müzikdinlemeyedeğilkıztavlamaya gelen insanların dediğinin aksine, watermelon slim'de harikaydı. last night i was so blue.