bugün

Kişiye,cisime,kuruma, olaya edilen herhangi bir bedduanın tutması olayıdır.

Kişi bedduanın tuttuğu vakit kendisini özel insan ilan eder. Bu geçicidir.
Ki 2-3 beddua ederse ve tutarsa kişi egolu bir hoca olma yoluna girer.

Görüş açıları farklıdır beddua hakkında dün besiktas inşallah yenilir diye bueddua eden şakirt dostum şimdi övünüyor kendiyle.
Ki bi olasılık vardı gerçekleşti.
Beddua etmeyin, ettirmeyin.
bir insan için kötü bir temennide bulunup , o temenni gerçekleşince de buna bizzat benim duam sebep oldu diye düşünen insan kendini bu kadar özel hissettirecek ne yaşamış olabilir ?
meraktan sordum. beddua ettim tuttu , dua ettim kabul oldu falan.

yaşanacak her şey sebep sonuç ilişkisiyle dünyada zincirin halkaları gibi ardısıra yaşanıyor. bu prosesin hiçbir yerinde senin ''ay inşallah şöyle olur da görür günün yelloz'' şeklindeki duaların bulunmuyor güzel insan.

dua bir meditasyon olabilir ama işleyişe etki etmez. bunlar benim görüşüm.
Sonra niye beddua ettim ben sebep oldum diye ic yanmasi. Allah'a havale etmek en guzeli.
beddua etmeyin. çok günah.
görsel
Beddu edilen kişinin gerçekten hak ettiğini, kötülük yaptığını, beddua edenin ise haklı olduğunu gösterirmiş.

Artık ne derece doğru bilemem. Söyleyenlerin yalancısıyım.
allah (c.c.) tüm günahkarları hemen cezalandırsaydı mühlet vermemiş olsaydı perişan olurduk. her hata yapana beddua edilecek olsaydı dünyada insan kalmazdı. iyiliğin başı, kötülük yapana iyilik yapmaksa eğer, beddua değil --hak edilse de--, yapılacak olan, hayır dua etmektir. hayır dua etmek hayrı çoğaltır.
2 kere çok sinirli anımda beddua tutturmuşluğum var. O andaki duygu tarif edilemez.
"ohaaaa" deyip kimi zaman pişman olunan olay.
Sonunda pişman olunur. Suçluluk duygusuda içerir.
en çok dikkat ettiğim şeydir. Böyle bir olay başıma gelmişti ve kendimi tutamayıp beddua ettim, beddua ettiğim kişinin başına o kadar kötü şeyler geldi ki bu olanlar iki katı üzülmeme sebep oldu ama benim bu sefer elim kolum bağlıydı ne yardım edebildim ne de özür dileyebildim. Neyse çok uzattım siz siz olun beddua olayını ciddiye alın ondan sonra da ne yaşarsam yaşayayım beddua etmedim şimdiye kadar.